Pas sulmit ndaj ambasadorit Lu, “zhduket” kryeprokurori Adriatik Llalla

Nga Bledi Mane

 

Pas perplasjes me kryediplomatin amerikan te Tiranes, kryeprokurori shqiptar Llalla eshte gjendur ne nje vale zemerimi mbarepopullor ne vendin e tij.

Diten e shtune, Adriatiku eshte larguar me emergjence jashte vendit nepermjet aeroportit te Rinasit.

Shtetasi Adriatik Llalla pas refuzimit te vizes amerikane ka fluturuar drejt Frankfurtit ne Gjermani nepermjet kompanise ajrore Lufthansa.

Familja e tij prej muajsh qendron e strukur ne shtetin federativ gjerman me pretendimin se ndjehen te kercenuar ne vendin e tyre.

Bashkeshortja e kryeprokurorit, Diana Llalla vetem pak muaj me pare arriti te genjente autoritetet amerikane dhe duke shfrytezuar vizen, lindi femijen e trete ne nje prej klinikave private gjinekologjike te Filadelfias.

Pas nje vajze dhe djalit te tyre, çifti Llalla ka sjelle ne jete nje tjeter djale te cilit prinderit i kane vene emrin Çarls.

Nuk dihet ende nese kryeprokurori do te qendroje pergjithmone ne Gjermani pasi tashme ne Shqiperi karriera e tij u shemb pergjithmone dhe Adriatiku i perdorur keq nga politika nuk mund te rehabilitohet kurrë.

Zyra e shtypit ne prokurorine e pergjithshme ka fshehur lajmin dhe nuk ka dale me nje version zyrtar per zhdukjen e titullarit te tyre.

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Pas sulmit ndaj ambasadorit Lu, “zhduket” kryeprokurori Adriatik Llalla”

 1. Edhe ti says:

  Femijet i lind ne amerike ,azil ne gjermani ,,dollare dhe euro me thase dhe rron si princ ,a te shkerdhefsha te dyzetat o bir qeni

  1. 006 says:

   O ti Mane po pse nuk e thua sic eshte historia……adriatik dhadhen e kercenoi saligradi dhe sypeshkaqeni, blloko reformen, mbyll dosjet dhe emero keto emrat qe thot sypeshkaqeni ose ike per gjueti…

 2. Carls llalla sa bukur tingellon.
  Dikur zbriste me mushk nga fshatrat e Gramshit,tani ka nje trashgimtar amerikan ,por ce do urren ambasadorin amerikan.
  Ne se doni ta dini ku ndodhet,pyesni saliun ose liken.sali+like binomi i vjedhjes dhe shkatrrimit.

  1. Rozi says:

   Ate po mendoja edhe une, Carls Llalla ose Charls Llalla, hahahahahah.

 3. tr says:

  Si Llalla ka shume ne Shqiperi , por Gjermania ben mire ti kthej keta qena biri qenash ne Shqiperi . Planet Llalla i ka pregatitur me kohe . Mbas sulmit te Ambasadorit ,si duhet te shpallet person Non Grata.

 4. Rai says:

  Tamam emer qe kombinon me “llagapin”
  Carls llalla,
  po ne pith te derit mo. !!!

 5. Rumania si shembull o trima sunite says:

  Shume komente te dobeta nga tifoza e simpatizante partie ose ndryshe bij te komunizmit.

 6. astrit says:

  Na ke munguar Mane.

  1. katnari te shtri kabllin says:

   o mane …si paska genjyer autoritet amerikane diana hik mer drogaxhi bythqire se na. cate ka.. n na lodhet baje sajo per dy like..spo morim vesh kujt me i besu. ik o plere mlidh nai bisht dahoni se ai osht zanoti jot

 7. Roni usa says:

  Ti pije lengun shtetesise amerikane te Charles! Perderisa Tiku dhe e shoqja nuk marrin dot me vize, dmth qe ne usa nuk shkelin dot kurre, as me bashkim familjar, pasi Homeland i ka Te regjistruar per mashtrim me vizen amerikane! Femijes nese do beje dokumentat i duhet certificate qe normalisht e terheq prindi… prinderit nuk hyjne dot me ne usa

 8. Bardhi Tolabi says:

  Eshte larguar,por ka lene zedhenesin e tij ne Shqiperi.
  A nuk e lexoj zedhenesi i tij,Ilir Floriri,pardje ate pacavure justifikim te tij.Justifikimin duhet ta lexonte vete Dhalla,sepse “mbronte” veten,po pse duhet ta lexonte Likja,kjo me habiti…Jo [per gje por pa shkolle magjistrature ka ne KED,prej Gjykates te Larte,per te cilin edhe pse u pyet nga gazetare,Likes i kishte ikur zeri,por sic e pame dhe figura…
  Me kete dajle publike ne mbrojtje te Dhalles,zedhenesi u vetdemaskua,por nuk e di se,kete zedhenes,kush e detyroj te beje kete harakiri…

 9. Bushi says:

  Gjeni lepurin,t’i merrni opingat.

 10. berti says:

  Ky Llalla mund të shkojë në Maqedoni tek i vëllai i tij që rri e rri dhe shfryn kundër grekut me informacione që duket tregojnë është njeri që përdoret nga shërbimet sekrete, Dhalla do ketë ngrënë diku një lugë çorbë të prishur dhe do të vjellë tërë jetën.

 11. Treviso says:

  Llalla e beri mire qe hiku dhe ndoshta nuk kthehet me. Cfar do te beje presidenti i mafjes shqiptare, zoti Bujar Nishani pa Llallen? Po Likja?
  Ikja e Llalles prishi trekenshin e reformes. Reforma tani do te heci me hapa te shpejta per te dhene frutet e saje.
  Llalla ka shkuar ne Gjermani per te shpetuar nga reforma?! Gjermania ka ardhur ne Tirane per te vendosur Reformen. OOOOO Lalla, kuke shkuar, o tutkun. Po si ngele tere jeten tukun.

 12. ATDHEU says:

  Nje gje me ben pershtypje. Si ka mundesi te qendroj Familja e tij ne Gjermani , me pretendimin se po ju kercenohet jetane Shqiperi. Ne te njejten kohe kur Gjermania po kthen mbrapsh pjesen me te madhe tw shqipetareve qe kane kerkuar azil, me pretendimi se vendi yne eshte demokratik dhe se tani kemi votuar vetingun. Dmth qe nuk behet fjale per kercenime dhe se cdo kush mund te gjej te drejten e tij. Prandaj Gjermania duhet te kthej mbrapsh familjen Llalla

 13. ... says:

  llalla ka ikur per te fshehur pasurin qe i grabiti shqiptareve.kusaret opozitare jane llahtarisu nga ethet e sekuestrimit te pasurise se padrejte. edhe se ata e kane shperndare ne pronesine e te afermve te tyre,kjo pasuri do tu sekuestrohet dhe do ti shperndahet te varfeve.

  1. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

  2. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

  3. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

  4. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

  5. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

  6. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

  7. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

  8. PA emer says:

   Aty mbaju, edhe po ja moren gjejn tjeter pronar

 14. Urimi says:

  Nese mama Merkelka nuk i jep azilin,kalon ne France se ka problem fare dhe per kete do kujdeset sali berisha qe ta beje “Tropojan” me letra dhe me dosje si i kercenuar nga Rama dhe sa hap e mbylle syte llalla francez nga tropoja,e kane mesuar rrugen dhe sdo shkoje shume kur edhe xeni i babes do ta shoqeroje edhe ai si qytetar nga Tropoja,qe siq e ka cilesuar baba “djepi i demokracise”,hahahhahhahhhhahhhhhaaa Tropoja.

 15. Vos says:

  Dhalla do arrestonte disa peshq te medhenj, po e ngatrruan ambasadoret. Prandaj eshte nxeh me ta.

 16. Lennard says:

  Like floriri nuk merzitet se ka Rovena Gashin

 17. Populli says:

  Filluan mijte te braktisin anijen qe po mbytet

 18. Populli says:

  Filluan mijte te braktisin anijen qe po mbytet

 19. Populli says:

  Filluan mijte te braktisin anijen qe po mbytet

 20. Populli says:

  Filluan mijte te braktisin anijen qe po mbytet

 21. Shigjeta says:

  Tema , kur thoni u zhduk , cnenkuptoni, u fut ne burg , vetem atehere eshte e sakte fjala u zhduk , versione te tjera te zhdukjes jane hi syve te popullit hapni dyert e burgut mos vononi……..

 22. ..... says:

  NUKe kuptoj pse duhet te kthehet llalla ne SHQIPERI ,ai vodhi xhvati miliona tani mund te jetoj bashk me çarlsin ku ti doj k….i ,se ne SHQIPRI kush vjedh miliona duke çfrytezuar postin dhe detyren te ter per te thon hallall ja boft zoti , mua nuk me ben pershtypje kjo gje qe tashme esht mod ne SHQIPRI por me shum me ben pershtypje se ka qen i persekutum dhe kta lloj njerzish na kan çar at mikun gjithmon ujku ujku gjoja per padrejtesit qe i beri komunizmi por me duket se ai paska patur te drejt me kta mashtrus rdiner.

 23. ..... says:

  NUK e kuptoj pse duhet te kthehet llalla ne SHQIPERI ,ai vodhi xhvati miliona tani mund te jetoj bashk me çarlsin ku ti doj k….i ,se ne SHQIPRI kush vjedh miliona duke çfrytezuar postin dhe detyren te ter per te thon hallall ja boft zoti , mua nuk me ben pershtypje kjo gje qe tashme esht mod ne SHQIPRI por me shum me ben pershtypje se ka qen i persekutum dhe kta lloj njerzish na kan çar at mikun gjithmon ujku ujku gjoja per padrejtesit qe i beri komunizmi por me duket se ai paska patur te drejt me kta mashtrus rdiner.

 24. diana says:

  Llalla kete here eshte larguar per te vizituar te dashuren, kjo eshte shtazane nga trute bashke me llallen.

 25. Mazllëmi says:

  S’ka gjë se iku A. Llalla, vini vëllain në vënd të tij, që është dhe historian i mbaruar (ja kalon Xhufit) dhe do pushtojë Greqinë dhe do t’u kthejë dhe “pronat” çamëve…(???!!!) Hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaa….ç’gallatë (tragjikomike) në këtë mysybet (të mallkuar nga Zoti), që quhet Shqipëri…!

 26. alphade says:

  Mire ka bere qe e ka thyer qafen ky klloun i Sali Vicidolit !
  Nje filosof thote : ” Sikur aksiomat gjeometrike te preknin
  interesat e njerezve, ata do t’i pergenjeshtronin” ! Kjo ndodh
  edhe me LLallen ! Ky njeri me faqe te zeze ,duhet te futet ne
  ne dhjetemije ” Lista te Zeza ” dhe t’i jepet interpolit si nje
  kriminel qe ka denuar njerez te pafajshem dhe ka mbrojtur
  mafian shqiptare me ne krye kapon e Vicidolit …..!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *