REPLIKAT/ Ristani dhe deputetët e PD-së, gati të grushtohen me kolegët e PS-së për Shkëlzenin

Ashtu si javën e kaluar, Shkëlzen Berisha ka refuzuar të betohet dhe të japë gjeneralitetet para Komisionit hetimor parlamentar për aferën e CEZ.

Ai thotë se nuk betohet para Taulant Ballës.

Deputetët e PD-së ndërkohë, kanë bërë çmos që të dështojë dëshmia e tij.

Përveç zhurmës dhe fyerjeve, Arben Ristani është ngritur në këmbë, ndërkohë që fliste deputeti socialist Ulsi Manja.

Ristani ka qenë gati edhe për t’u përleshur fizikisht, ndërkohë që ka fyer Manjan.

Kjo ka acaruar këtë të fundit, që i është kundërpërgjigjur.

Ristani mbështetej nga deputetja e kolme e Vlorës, e cila gjatë gjithë kohës zhurmonte mbledhjen.

Debatet:

Shkëlzen Berisha: Para se te betohem kam nje kerkese paraprake.

Taulant Balla: S’ka kerkesa paraprake, por betohu aty, shtype ate buton…

Shkelzen Berisha: O i denuar…

Taulant Balla: Betohu aty dhe leri lojerat. Iku koha kur shantazhoje prokurore dhe gjyqtare…

Shkelzen Berisha: Ti je i denuar. Kam kerkese paraprake.

Taulant Balla: Kerkesen shko beje ne sekretari. S’je ti ketu prokuror…

Shkëlzen Berisha: Kush e drejton seancën

Balla: Unë dhe nuk ka shanse. Thuaj Betohem

Shkëlzen Berisha: Je i dënuar. Kam një kërkesë paraprake

Balla:
Të gjithë dëshmitarët e tjerë kanë bërë betimin. Zoti dëshmitar na thuaj emër atë dhe mbiemër nuk kem si të marrim deklaratën tënde, o jurist!

Balla: Do ti zbardh të gjitha, bëj deklaratën

Berisha: Kam një kërkesë paraprake

Manja lexon formulën e betimit

Shkëlzen Berisha: Kush e drejton mbledhjen?

Balla: Unë dhe pikë, historia ku ti cakton gjyqtarët dhe prokurorët gjitha ka mbaruar me reformën në drejtësi

Debat Ristani- Manja pasi lexon formulën e betimit

Balla: Ju paralajmëroj, garda do u shoqërojë jashtë nëse fyeni anëtarin

Manja: Betohu dhe pastaj flasim për kërkesën

Balla: Kërkesën cojë në sekretari

Manja:
Mos më fyej, dëshmitari të respektojë ligjin

Ristani: Nuk ke të drejtë

Manja-Ristanit: Ti nuk vendos rregull ketu

Balla: Manja mos bini në grackën e përgatitur mirë…

 Balla: Objekti i kërkesës përjashtimi i Ballës nga Komisioni Hetimor. Kryetari ka qenë i paditur nga unë dhe gjykata e ka pranuar me formë të prerë dhe ekziston njëanshmëri, ndërsa Taulant Balla ka përdorur terma fyes dhe ofendues pa përfunduar komisioni.

Kërkojmë pranimin e kërkesës” thuhet në kërkesën e Shkëlzen Berishës drejtuar komisionit.

Balla: Refuzimi për të dëshmuar përbën kundravajtje penale ose burgim deri në një vit..

Ristani: Ka një kërkesë, duhet të shqyrtohet

Balla: Refuzimi për të dëshmuar përbën kundravajtje penale ose burgim deri në një vit..

Ristani: Ka një kërkesë, duhet të shqyrtohet

Liljana Elmazi: Pse nuk thirret Ismailaj?

Balla: Pas dëshmisë së Shkëlzen Berishës do shqyrtojmë kërkesën për pyetjen e Kastriot Ismailajt, kjo është strategji që të merret sipas një renditje. Ismailaj nuk na shpëton se është në burg, te 313, kemi edhe 40 ditë kohë.

Balla: Zoti dëshmitar bëni betimin

Bode-Ballës: Keni probleme me ligjin, pasi ju nuk e njiheni….Ju nuk keni arritur në konkluzione pa u mbyllur komisioni. Turp!

Balla: Turp të të vijë ty! Duhet të kishe ikur, pasi je në hetim për këtë cështje.

Balla:
Zoti dëshmitar do e bësh betimin? Të kujtoj nenet e po nuk e bërë betimin gjobë deri në një vit burg.

Shkëlzen Berisha: Pusho i dënuar, se sa herë herë hap gojën shpif. Kam paraqitur një kërkesë

Balla: Historia ku vendos ti prokurorët ka mbaruar

Balla: Seanca ndërpritet, do të vazhdojë kur dëshmitari të betohet.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “REPLIKAT/ Ristani dhe deputetët e PD-së, gati të grushtohen me kolegët e PS-së për Shkëlzenin”

 1. Zeni says:

  Po babi im te vuri prokuror ty , per zogun e armines ?

 2. Lennard says:

  Futini hekurat boll luajtet me kete pinjoll zagaresh.Po e beni si Telenovele.Ai po u ben karshillek te pacipe.Tregojini vendin

 3. ilir says:

  Si ka mundesi qe nje kelysh kurve tju sjelli verdalle ore te mjere, futeni brenda dhe kalbeni ne burg pederastin

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Kam nje kerkese !! Cfare eshte kerkesa?!?! Sdua te deshmoj !! Por cfare flasin keta mor taj, cfare eshte kjo menu restoranti cfare do e nuk do ?!?! Ne cvend te botes del ti para nje komisjon senati o kongresmenesh dhe do parakusht kerkese ose sflet ?!?! Te te diktoj deshmitari ose I pandehuri kush dhe qysh e merr ne pyetje.. Ore, a jini ne terezi ju ?!?! Tregojini more ligjin dhe hidhi prangat. As dua tja di fare kush eshte..

  1. kastriot says:

   Ne cvend te botes ai qe ka konflikt personalisht me deshmitarin dhe ka humbur nje gjygj per shpifje te formes se prere nga deshmitari eshte kryetar komisioni ku pyetet deshemitari??
   Nqs do pergjigje, ne USA deshmitari ka te drejte te mos pergjigjet. FIFTH AMENDAMENT…

 5. undefined says:

  A rop qir futeni direkt brenda pa deshmuar kelyshin

 6. Fatosi-kosove says:

  Isha drejtuar para tv -s ne kohen qe bente shoun e radhes xeni,por para se te futej ai ne salle ishin “demokratet” qe u orvaten ta dirigjojne dhe kontrollojne mbarevajtjen e seances,ishte vertet qesharake kur shihje ristanin qe ngrihej ne dy kembe dhe shante e sulmonte te tjeret ne emer te “drejtesise” sikur mendon se shqiptaret nuk edijne se ate e kontrollon klani ku ban pjese ai por edhe deshmitari miljoner shkelzen berisha qe sdallon aspak nga djali i millosheviqit qe dikur ne Mitrovicen qe ngrihen mure sa here duan serbe t e ku duan pati ndertuar nje hotel per qene (qente qe lehin jo qe hane) dhe torturonte shqiptaret se po ua prishin qetesine qenve te tij,njejte u solle edhe xeni para komisionit parlamentar;nuk u betua se dikush i prishi qetesine ristan pijanecitnpor edhe mire ban qe luan me shtetin sepse per ta kontrolluar kete skene eshte dashur qe qysh para tre vjetesh ta shkarkonte se pari llallen,pastaj ate ajazajn,nishanin pas tyre dhe te fillonte ti fuste ne burg te gjithe vrasesit edhe ata per Gerdecin,ku dihets e xeni ishte nga kryesoret aty,pastaj per mashtrimin dhe falsifikimin e zgjedhjeve te futej ristani ne biruce dhe te pritej deri sa ti dali pija qe ta kuptoj se pse eshte aty e jo ne nje komision ku i jepet mundesia ta mbroje krimin e vet,duke thene se nuel kalajt vet ja kemi dhane 7 miljon dhe smundeni tia rruni,pra kjo eshte vlera njerezore qe ka PD,njerez me mjekerr e pa ftyre si sy qeni.

 7. Bushi says:

  Futeni ne burg mutin se qelbi dynjan.Ky eshte mut muti, se, mut i jati mut i biri dhe mut ai qe beri te atin Karxhiçin.Shkerdhe Berishe pideasti kerkon te shes pordhe,por ato tja jap Ristanit ne vende te rakise.BRAVO TAULANT BALLA! MOS U TERHIQ FARE,DHE TREGOJU VENDIN.

 8. skenderbeu says:

  Taulant ose tregojini vendin me ligj ketij bythshpuari qe ja vrau Saliu bytheshpuesin me killer serb, ose ik vete, se na e degjenerute shtetin fare. Mire jau ben pederasti i Sales se jeni ju legena qe e lini te flasi keshtu. Mos mendoni se fitoni pike ne publik. Populli do ti shohi brenda kete rrace mutantesh pjelle e incestit, ne mos ikni vete….. po po ikni se nuk kemi nevoje per agjitacion e propagande…lerjani ketyre pederasteve vendin te vjedhin popullin gjer ne palc e ti blejne dyqan brekesh Armines…. e Arminave te tjera te semaforit…… ska faj gen vicidoli dhe serbi ka…. dava k….sh.

 9. Muri berlinit ne peak te shembjes says:

  Perse thoni te futet ne burg kerrici para babait
  Qe ka bere 1000e nje krime Kete Po ju thote
  Kerrici i babait Duke ditur qe babait I takon me
  Pare ska pse te dale para babait pastaj duhet te
  Dyfishohen dhe burgjet neqofte se vertete duam
  Drejtesine te behet Drejtesi

 10. Perse thoni te futet ne burg kerrici para babait
  Qe ka bere 1000e nje krime Kete Po ju thote
  Kerrici i babait Duke ditur qe babait I takon me
  Pare ska pse te dale para babait pastaj duhet te
  Dyfishohen dhe burgjet neqofte se vertete duam
  Drejtesine te behet Drejtesi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *