Rrëfimi i Jozefina Topallit: Katër deputetë socialistë më kanë shkruar poezi dhe mi lanë mbi tavolinë. Taulant Balla më tërbon

“I kërkoj falje kë mund të kem ofenduar pa dashje, përveç Taulant Ballës. Ai nuk e meriton”. Ish-kryetarja e Kuvendit për tetë vitet e Partisë Demokratike në pushtet ka deklaruar kështu në një intervistë në emisionin “Pasdite në Top Channel”.

Jozefina Topalli, e njohur për drejtimin me dorë të fortë të Parlamentit, befas ka nxjerrë një anë tjetër, kur ka thënë se katër deputetë socialistë i kanë shkruar poezi dhe ja kanë lënë mbi tavolinë.

Pasdite: Ke bërë njeri të ndjehet keq në Parlament?

Jozefina Topalli: Nëse e kam bërë i kërkoj ndjesë. Nëse e kam bërë do t’i kërkoja ndjesë.

Pasdite: E mban mend atë momentin me Taulant Ballën?

Jozefina Topalli: Ai e meriton!

Pasdite: Nuk do t’i kërkoje ndjesë atij për atë situatë?

Jozefina Topalli: Jo! Është i vetmi njeri që nuk i kërkoj ndjesë. Do t’i kërkoja ndjesë kujtdo tjetër, vetëm atij jo.

Pasdite: Ke qenë shumë e tensionuar dhe shumë e mërzitur kur ke thënë shprehjen me “zhele”.

Jozefina Topalli:  Pas 10 orësh, kishte seanca, si buxheti që fillonte në 10 të mëngjesit dhe mbaronte pas mesnate. Aty çfarë nuk dëgjoja dhe 12 orë seancë plenare edhe të rrëshqet ndonjë fjalë. Por ajo fjalë nuk fjalë e keqe në shkodrançen time, të tjerët ndoshta e kanë keqkuptuar.

Pasdite: Nga krahu tjetër, të kanë vlerësuar për të njëjtat motive, e ke ndjerë?

Jozefina Topalli: Meqënëse ma kujtuat, pas vdekjes së Dritëro Agollit dhe unë shpreh ngushëllimet. Unë isha nënkryetare e Parlamentit dhe dikush bëri një poezi aty. Por jo vetëm Dritëro Agolli, por janë të paktën 3-4 deputetë të Partisë Socialiste që më bënin poezi dhe m’i linin mbi tavolinë. Ishin shumë njerëzorë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/04\/jozefina-topalli-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/04\/jozefina-topalli-1.jpg","attachment_id":475639},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/topalli-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/topalli-1.jpg","attachment_id":627873},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/topalli-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/topalli.jpg","attachment_id":625457},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/08\/topalli-ruli-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/08\/topalli-ruli.jpg","attachment_id":541861},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/ruci-topalli-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/03\/ruci-topalli.jpg","attachment_id":462318},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/05\/topalli-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/05\/topalli.jpg","attachment_id":487578},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/01\/brace-topalli-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/01\/brace-topalli.jpg","attachment_id":439827},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2012\/01\/jozi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2012\/01\/jozi.jpg","attachment_id":62729}]

22 komente në “Rrëfimi i Jozefina Topallit: Katër deputetë socialistë më kanë shkruar poezi dhe mi lanë mbi tavolinë. Taulant Balla më tërbon”

 1. Toni says:

  Do kete qene Shukriu patjeter, po si e kane lejuar brenda salles.

 2. boom says:

  Kater Deputete te PS paskan prirje homoseksuale nqs te kane bere poezi ty gjysem mashkulli.

 3. Arber says:

  Kjo eshte bere si zhabe… i iku rinia me njeriun qe nuk i ka shkruar nje varg… dhe ia mori frymen me rreshtore!

 4. robert says:

  Gomar mashkull + injorante = …………………..

 5. Fatosi-kosove says:

  Meqe ma kujtove thot jozefina i shpreh ngushellime!!!!!!
  Kujt i shprej ngushellime oj jozefine,pasi ngushllimet ishin publike dhe ti se paske ditur kete apo te eshte kujtuar koha kur baba sali berisha nxori nje ligj qe i ndaloi edhe Dritero Agollit te jete deputet por jo edhe vrasesve qe ishin rreshtuar ne PD,e ku bente pjese edeh vet sali berisha,ti jozefine do te mbahesh mend si kryetarja me e pavlere qe ka apsur ndonjehere shqiperia,ti ishe si ristan pijaneci qe çdo kerkese te PD-s e miratoje edhe pa u hedhur ne votim,ti ke miratuar ligje duke votuar edhe per deputet te PD-s qe ishin per pushime ne spanje,bolivi,qeki e meksike,e ka pare e gjithe bota kete dhe sapo nje deputet i ish opozites-PS-s qe kerkonte shpjegime ose bente nje propozim ti rrije me shpate ne dore dhe i kercenoje se do ju kepus zhelet,kjo ka ndodhur qindra here jozefine e jo siq thua ti nje here,pastaj prejashtimi i deputeteve te PS-s vetem se kundershtonin apo kekronin denimin e vrasesve ne Gerdec apo ne 21 janar ti i prejashtoje me nga nje muaj,kur ka ndodhur kjo pos kur ti ishte kryetare,ne fakt kryetar ishte sali berisha ti mbaje vetem kumon ne qafe dhe u bere gazi i shqiptareve qe jo vetem ne Shkoder qeshin me zhellet ne gojen tuaj.

 6. arjan cani bir k...e says:

  ahahaha kjo po e thote hapur …qe ta JAP ATE VEGLEN duhet te me besh poezi

 7. j says:

  Ku i paska gjetur koto cica kuklle ?

 8. Homer Simpson says:

  O Ana O Ana Drugo moi Dana

 9. Treviso says:

  Kan pasur te drejte moj zonje. Me vjen keq se, ke bukurine por s’ke mendjen. Megjithate eshte e veshtire qe ti gjejshe te dyja, tek njera si puna Juaj. Ato kan qene dobiça, se ju kan çfrytezuar te dyja, edhe bukurine dhe injorancen.

 10. Qivacis says:

  Zhelesines i Ikur rinia tu shkerdhy,éne Tani kerkon dolloma

 11. Po,Po says:

  Eshte thjesht njeri i eger , i pa kulturuar , pa asnje finese miresjellje femerore e qytetare .
  Nuk ka prirje per politike , vecse kopjon e imiton per cdo gje bajraktarin e Vicidolit !
  Eshte aksidentalisht ne politike , per te dhene shembullin e gjalle , se si nuk duhet te
  jete nje politikane .

  1. true says:

   Mi ke marre nga goja o Po , shume sakte kur shikon kete qe flete per politike te rrengjethet mishi dhe mendon se kur do te permbyset toka sa me shpejte.

 12. Arb says:

  Dakort me te gjithe komentet e bera.. I meriton zhelja

 13. harillaqi says:

  Eshte bere si Sudje e firmave piramidale.Kurva.

 14. GJINOJA says:

  Sa budallaqe eshte kjo grua!

 15. 17nentori says:

  edhe une shpreh ngushellime per kte gocen!

 16. Meti says:

  Mrs. ZHELJA me lesh po ben “Mea Colpa”. Cudi e madhe. Tani po i spostohet truri per t’i lene vendin zemres me demek popullit?!!
  O Zhoz Zhelja me qime burri ! Nuk te beson me njeri o qyqare malokesh. Kokepalaret t’i njohin vlerat ty dhe bandes kriiminale qe t’i perfaqeson, mbron, perfiton.

 17. Shigjeta says:

  Ik moj plere te paskan bere vjersha dhe dhe poezi e vetmiaa gje qe te takon ty eshte…. burgu se ke mbuluar te gjiitha krimet e bera sa ishe kryetare e saliut se e gjith parlamentit nuk ishe , te paskan bere poezira zotrote…..

 18. Shigjeta says:

  Ik moj plere te paskan bere vjersha dhe dhe poezi e vetmiaa gje qe te takon ty eshte…. burgu se ke mbuluar te gjiitha krimet e bera sa ishe kryetare e saliut se e gjith parlamentit nuk ishe , te paskan bere poezira zotrote…..futeni brenda kete qenen e saliut

 19. Zaho Pakokerama says:

  JA DHE NJE POEZI NGA UNE

  ne shkodranishten tende jo shkodrane:

  Njitu m’i kalane teme
  Te shikjojsh Stam’ollin
  Kur s’t’pelqen i trashi
  Njizu me njat’ t’hollin

  Ah sa t’du moj zhele
  Kur m’ban tahmina
  M’dukesh si gabele
  Me dy shal’t n’hava

  Mas e laj njat zhylin
  Te jaka e k’mish’s
  Theje n’dysh brrylin
  Kur ja nep Berish’s

  Ha bakllave pa arra
  Pak para mes’nat’s
  Ka me t’dal e marra
  Kur t’ja futsh gallat’s

  Zhele kje e m’ete
  Rrugaçe e qelpsine
  Je veç nje rrameçe
  Pa iman e pa dine !

  P.Sh. kush ka deshire te shqiperoje kete poezi per stervinen Zhelefine, te me beje nje fishkellime…..

 20. Gjoni says:

  Mbasi lexova te gjithe komentet po rreagoj.
  Me z.Jozefine me lidhin shume gjera si: qyteti i lindjes,mosha,muzika,kultura,bicikleta,vellai e shume aspekte te jetes.Pra kam perjashtu profesionin.
  Kjo zonje rrjedh nga nje familje qytetare me shume virtyte gje qe shume pak e gezojne ket privilegj.Femiria,adoleshenca dhe rinia e saj kane qe model per ne brezi.Per sa i perket profesionit , mendoj se nuk ka qene kush tjeter ne ate vend pune me qytetari me shume. Megjithate e mira nuk ka fund. Vleresimi behet duke e krahasuar.Kur ta bejne te tjeret me mire shifen pikat e dobeta.Edhe une verejtje o pretendimet e mia mbi qytetaren Jozefine por mbi te gjitha jam dhe krenar per karieren dhe trashegimnine familiare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *