Taulant Balla: Do ndiqet penalisht çdo dëshmitar që nuk betohet

Kryetari i Komisionit Hetimor të CEZ, Taulant Balla tha se do të ndiqen penalisht të gjithë ata që nuk dëshmojnë, apo nuk respektojnë ligjin, qoftë ky edhe djali i ish-kryeministrit Berisha.

Është për të ardhur keq që 3 dëshmitarë kyç Sali Berisha Shkëlzen Berisha dhe Nue Nik Kalaja kanë vendosur të ndjekin të njëjtën strategji për të bllokuar marrjen e dëshmive të tyre.

Sipas përcaktimeve që na jep ligji ne do të ndjekim rrugët ligjore për të ndjekur penalisht çdo dëshmitar që nuk respekton ligjin dhe nuk vjen të dëshmojë sipas rregullave.

Dëshmia është e pavlefshme nëse nuk bëhet betimi“, tha Balla.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Taulant Balla: Do ndiqet penalisht çdo dëshmitar që nuk betohet”

 1. tr says:

  Ndryshe na del nje teater kukullash .

 2. Tim says:

  Shteti duhet tu tregoje ketyre ganstereve dhe vrasesve forcen e tij.

 3. shqip says:

  Ka nje rruge tjeter, me serioze.
  Ti ja le vendin e kryetarit te komisjonit nenkryetarit dhe vazhdoni proceduren.
  Nese do te ish gjyqtar dobte largohesh nga gjykimi duke I lene vendit nje tjetri per konflikt interesi.
  Perse se beni por beno show.
  Ju nuk doni gjykimin sepse nuk keni prova te mjaftushme dhe do ni ta sabotoni me nje farse kete gjykim.
  Balla, ti he pupac, edhe sa here do flesh me gruan te dikton Rama. Mjere ne per kete brume politikanesh qe sdine te flasin por cirren, qe kane arsim ( si joti) qe ne bote e vejne vetem si fakultet te 2 re apo te trete….
  Jeni te neveritshem , te peshtire, provinciale dhe pa integritet.
  Ti je tioiku I kesaj fare qe sundon vendin tone.
  Sa per Zenin, te behet drejtesia e oavarur dhe ti jape hakun. Ne burg apo te lire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *