VIDEO/ Agron Duka: Si më fëlliqi shoferi para zyrtarit të BB-së. U bë tape dhe i thoshte zyrtarit japonez, “pije me fund, o kinez!”

Ish-ministri i Bujqësisë, Agron Duka ka rrëfyer në emisionin “Xing” me Ermalin një situatë të sikletshme me shoferin e tij.

Ai ka thënë se kur ishte ministër, shoferin e kishte shok të ngushtë dhe moshatar.

“Njëherë ftova një zyrtar të Bankës Botërore për një darkë private.

Dhe meqë ishte private i thashë edhe shoferit të vinte të hante me ne që të mos rrinte jashtë.

Ai rrinte si zotni dhe më thotë, a ta pi një gotë?!”, tregon Duka.

“Po i thashë, por e piu një shishe verë dhe pastaj i hidhte lekë këngëtares”, vijon Duka.

Ai zbulon se këngëtarja ishte Liljana Kondakçi, por kur i kërkoi të ndalonte, shoferi iu përgjigj:

“Ça ke ti re, pse lekët e tua janë?!”.

Duka tha më pas se ai i fliste shqip zyrtarit të BB-së, i cili ishte japonez duke i thënë:

“Pije me fund, o kinez!”.


20170206-200041 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “VIDEO/ Agron Duka: Si më fëlliqi shoferi para zyrtarit të BB-së. U bë tape dhe i thoshte zyrtarit japonez, “pije me fund, o kinez!””

 1. boom says:

  Pse felliqen plehrat?

  1. €piriiiiii says:

   Ja te Gezosh o Dukè familjarisht bashke me gjith Kinezin nè Origjine Japoneze. Me fund…. OooPpppaaaaa. Hahahahaha shtet leshi

 2. "BOHOTINA" says:

  Ky u flliq! Sa cudi! Ky nuk eshte flliqur nga tere ai udhetim i gjte nga ekstremi ne ekstrem te politikes e u ffliq nga bemat e nje shoferi. Ky jo sikur eahte me gjen Kurveleshasi, por sikur eshte nga gjeni i pabesise greke…

 3. Akili says:

  Duka,nivel komplet halabaku.Se si mund te behet ky minister,vetem ne Albanistan ndodh.

  1. Rumania e vetmje zgjidhje o trima Sunite says:

   Ne Albanistan jane mbledhur gjithe kopilat. Po pse nuk ishte keshtu edhe ne kohen e Enverit.Ai beri ministra e drejtore qe nga karrocjeri deri te mjelsja e lopes.


   Injoranca dhe harbuteria gjithmone do triumfoje ne ate popull e komb pa taban, pa kulture pa origjine dhe ndergjegje kombetare. Shqiptaret kurre sdo behen Rumune apo Evropiane, do ngelen ai kopeshti zoologjik ku vetem ligji i xhungles mbijeton.

   1. undefined says:

    A nuk po vjen te na e rruash nje here ne shqiptareve more jevgjit i Anastas buces

 4. harillaqi says:

  Na shkrive fare o Duka me kete tregim.”plasem se qeshuri”.Bastard.

 5. deni says:

  OO zoti bajge , mos e ofendo tjetrin kot.Me sakte do te thoje ( asistenti privat)te gjithe e dine te jesh shofer
  ne kete kategori ne shqiperi je minister pa vota o bajge keto shpjegoja atij Japonezit dhe jo Shiptareve

 6. mirel says:

  Hahaha…”trimi” i mire me shoke shume. Tipik halabak si gjithe pushteti i pushtave

 7. emigranti says:

  Keshtu ndodh kur ngaterrohetshoqeria me punet e shtetit.
  Se pari duka nuk duhet te punesonte ne ate detyre shokun e tij.
  Se dyti sado dreke private te ishte me nje personalitet te B.B. nuk mund te ftonte ne tavoline shoferin e aq mq teper ta lejonte te pinte ( imagjino nje minister qe shkel ligjin me ndergjegje ).
  Drejtues te tille ” popullore ” na felliqin ne syte e botes.

 8. Ilir says:

  Imagjinoni cfare ministri kemi pasur.?,,, Krahasojeni kete me Saimir Tahirin apo Ditmir Bushatin, per te kuptuar epokat

 9. Zgalem says:

  Jo vetem si politikn , por dhe si qytetar , krejt pa finesen me minimale . Zgalem

 10. Ubs says:

  I modh, per komentuesit moralizus Ky tha qe e kishte ftuar ne nje darke private, si shok e jo zyrtarisht. Jeni komplet trapa. Nejse kam qesh me lot?

 11. na lodhet me me idiotsira pro idiotese says:

  Me trego me ke rri,te tregoj kush je…
  Pra ky vete po tregon se pijanec si shoferi vêt eshte

 12. pro says:

  …Goni eshte nje njeri babaxhan .Zakonisht punetoret te urrejne,por ate jo…dhe kjo, jo per komunikimin politik se sa ate njerezor,megjithate nendimi eshte i lire..qofte edhe nga xhelozia..

 13. Toni. says:

  Jane te n’dara gjerat,Teri me vere dhe raki, Goni me c’fare lloje mishi qe te shijon,jeton bota apo jo cuna,keq puna
  me alcolin cuna pijme SHUMMMMEEEE………………!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *