VIDEO/ Agron Duka: Si më fëlliqi shoferi para zyrtarit të BB-së. U bë tape dhe i thoshte zyrtarit japonez, “pije me fund, o kinez!”

Ish-ministri i Bujqësisë, Agron Duka ka rrëfyer në emisionin “Xing” me Ermalin një situatë të sikletshme me shoferin e tij.

Ai ka thënë se kur ishte ministër, shoferin e kishte shok të ngushtë dhe moshatar.

“Njëherë ftova një zyrtar të Bankës Botërore për një darkë private.

Dhe meqë ishte private i thashë edhe shoferit të vinte të hante me ne që të mos rrinte jashtë.

Ai rrinte si zotni dhe më thotë, a ta pi një gotë?!”, tregon Duka.

“Po i thashë, por e piu një shishe verë dhe pastaj i hidhte lekë këngëtares”, vijon Duka.

Ai zbulon se këngëtarja ishte Liljana Kondakçi, por kur i kërkoi të ndalonte, shoferi iu përgjigj:

“Ça ke ti re, pse lekët e tua janë?!”.

Duka tha më pas se ai i fliste shqip zyrtarit të BB-së, i cili ishte japonez duke i thënë:

“Pije me fund, o kinez!”.


20170206-200041 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “VIDEO/ Agron Duka: Si më fëlliqi shoferi para zyrtarit të BB-së. U bë tape dhe i thoshte zyrtarit japonez, “pije me fund, o kinez!””

 1. boom says:

  Pse felliqen plehrat?

  1. €piriiiiii says:

   Ja te Gezosh o Dukè familjarisht bashke me gjith Kinezin nè Origjine Japoneze. Me fund…. OooPpppaaaaa. Hahahahaha shtet leshi

 2. "BOHOTINA" says:

  Ky u flliq! Sa cudi! Ky nuk eshte flliqur nga tere ai udhetim i gjte nga ekstremi ne ekstrem te politikes e u ffliq nga bemat e nje shoferi. Ky jo sikur eahte me gjen Kurveleshasi, por sikur eshte nga gjeni i pabesise greke…

 3. Akili says:

  Duka,nivel komplet halabaku.Se si mund te behet ky minister,vetem ne Albanistan ndodh.

  1. Rumania e vetmje zgjidhje o trima Sunite says:

   Ne Albanistan jane mbledhur gjithe kopilat. Po pse nuk ishte keshtu edhe ne kohen e Enverit.Ai beri ministra e drejtore qe nga karrocjeri deri te mjelsja e lopes.


   Injoranca dhe harbuteria gjithmone do triumfoje ne ate popull e komb pa taban, pa kulture pa origjine dhe ndergjegje kombetare. Shqiptaret kurre sdo behen Rumune apo Evropiane, do ngelen ai kopeshti zoologjik ku vetem ligji i xhungles mbijeton.

   1. undefined says:

    A nuk po vjen te na e rruash nje here ne shqiptareve more jevgjit i Anastas buces

 4. harillaqi says:

  Na shkrive fare o Duka me kete tregim.”plasem se qeshuri”.Bastard.

 5. deni says:

  OO zoti bajge , mos e ofendo tjetrin kot.Me sakte do te thoje ( asistenti privat)te gjithe e dine te jesh shofer
  ne kete kategori ne shqiperi je minister pa vota o bajge keto shpjegoja atij Japonezit dhe jo Shiptareve

 6. mirel says:

  Hahaha…”trimi” i mire me shoke shume. Tipik halabak si gjithe pushteti i pushtave

 7. emigranti says:

  Keshtu ndodh kur ngaterrohetshoqeria me punet e shtetit.
  Se pari duka nuk duhet te punesonte ne ate detyre shokun e tij.
  Se dyti sado dreke private te ishte me nje personalitet te B.B. nuk mund te ftonte ne tavoline shoferin e aq mq teper ta lejonte te pinte ( imagjino nje minister qe shkel ligjin me ndergjegje ).
  Drejtues te tille ” popullore ” na felliqin ne syte e botes.

 8. Ilir says:

  Imagjinoni cfare ministri kemi pasur.?,,, Krahasojeni kete me Saimir Tahirin apo Ditmir Bushatin, per te kuptuar epokat

 9. Zgalem says:

  Jo vetem si politikn , por dhe si qytetar , krejt pa finesen me minimale . Zgalem

 10. Ubs says:

  I modh, per komentuesit moralizus Ky tha qe e kishte ftuar ne nje darke private, si shok e jo zyrtarisht. Jeni komplet trapa. Nejse kam qesh me lot?

 11. na lodhet me me idiotsira pro idiotese says:

  Me trego me ke rri,te tregoj kush je…
  Pra ky vete po tregon se pijanec si shoferi vêt eshte

 12. pro says:

  …Goni eshte nje njeri babaxhan .Zakonisht punetoret te urrejne,por ate jo…dhe kjo, jo per komunikimin politik se sa ate njerezor,megjithate nendimi eshte i lire..qofte edhe nga xhelozia..

 13. Toni. says:

  Jane te n’dara gjerat,Teri me vere dhe raki, Goni me c’fare lloje mishi qe te shijon,jeton bota apo jo cuna,keq puna
  me alcolin cuna pijme SHUMMMMEEEE………………!

Lini një Përgjigje te €piriiiiii Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *