VIDEO e rrallë/ Kur Dritëroi ia merrte këngës

Këto pamje të rralla vijnë nga arkivi i TV Korça.

Dritëro Agolli shfaqet aty duke kënduar këngën e vjetër “S’të mora për burrë, por për muhabet”.

Ai shkonte shpesh në Korçë e ulej këmbëkryq me njerëzit e tij të dashur sidomos në Devoll.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO e rrallë/ Kur Dritëroi ia merrte këngës”

  1. mond says:

    o gazetare, kenga thote: ….s te morra per pune por per muabet, te vogel te mora 12 vjet…. nuk ka lidhje e kuptim burri ketu, kur nuk ke idene e folklorit kerkoni pak dhe mos shkruani brockulla.video super interesante.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *