“Berishët kanë mijëra hektarë toke të vjedhur, në qershor mund të mos ketë zgjedhje”

Spartak Ngjela, u shpreh për në “Dritare me Rudinën”, se në qershor mund të mos ketë zgjedhje.

“Eshtë  logjikë, jo informacion, që nuk do të ketë zgjedhje nëse nuk do të zbatohet vetingu. Sepse nëse ku ligj hyn në fuqi, të gjithë bëhen të akuzuar. Duhet të provojnë se nga i kanë nxjerrë paratë. Zgjedhjet mund të shtyhen sepse nuk bëhen dot”.

“Vetingu do të nxjerrë provat për të gjithë. P.sh, Berisha ka mijëra hektarë toke. Është e drejta jonë, të mendojmë se këto pasuri që ka, ia ka marrë shtetit. Nuk është akuza, është ai që do të  provojë pafajësinë e tij. Nën padi penale do të kalojnë të gjithë, dhe do të shihet kush do të shpëtojë,” tha avokat Ngjela

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në ““Berishët kanë mijëra hektarë toke të vjedhur, në qershor mund të mos ketë zgjedhje””

 1. Drejtësia says:

  Lus zotin që ata që kanë vënë pasuri duke vjedhur dhe vrarë këtë popull ta harxhojnë duke bërë kimjoterapi bashk me gratë dhe fëmijët e fëmijët e tyre.

  1. akili says:

   Avokat shpresoj te te vene deputet te zevendesosh Taulant Ballen por kam frike se do ta rrasin si gjithmone ne moment te fundit.

  2. loli says:

   ti nuk je avokat por avukat, lexoji mire ligjet se cdonjeri eshte i pafajshem deri kur te provohet e kunderta

 2. Shqiptar says:

  Plotesisht e drejte,duhet verifikuar deri me nje cdo pasuri. Ku i gjeti ky Kryekriminel sali berisha gjithe keto hektare toke apo shtepi e katandi, qe kur te verifikohen do lene pa mend dhe vet ish presidentet e Amerikes,kur ta marin vesh se cpasuri ka vene krimineli sali berisha ma zagaret e tije. Cohu Popull e mos fli gjum e pi kafe,por kerko ti verifikohet pasuria te gjithe ish pushtetar,gjykates e prokurore, se do te ngeleni pa mend kur ta merni vesh se ckane vjedhur e grabitur ne kurrizin tend o popull.

 3. Bert says:

  E po kur flet edhe KY Klyshi I bllokut po nuk je e nuk do jesh kur i djatht more spartak je ba mbase ju. Rrasi enver plehu ne burg tash sdi tjeter vec tu sha berishen bashke me keta bolshevikete jugut po ke nderru nja 5 parti or dreq qe tregon karakterin tend qe vec ku te afrojn ndoj post rrin urte je shum I vogel per berishen ti me ty e can si puna jote vec kur ti vij neser Nga zoti se ndryshe aty e keni po kukdesuni e merrni nji brisk te mir se just duhet

  1. Ik ore legen ske turp,viti 2017 e akoma sdi me shkrujt gjuhen tende,po me tipa si puna jote edhe nji qen do kete pasuri,,,idiot.

 4. po mire more,ju qe lehni si qent, per se e lejoni te futet ne parliament e tju corodisi te gjithe,por duket se ska mo burra ne Shqiperi.

 5. Tirana says:

  Ndaj ,o popull,mos shkoni prapa ketij hajduti e krimineli me emrin Sali Berisha. Gjemat e tij per kete vend e per kete popull nuk kane te mbaruar. A duhet dale ne proteste se therrasin keta? Cili do te behet kryeminister ? lulzimi i 230 milion eurove te vjedhura ne rrugen e kombit? Lulzimi i dosjeve per ushtaret e komandantet e UCK? Apo lulzimi i 4 te vrareve me 21 Janar 2011? Te vije ne drejtim Lulzimi e t’na flasi per zbatim ligji e drejtesi ? Po cili lulzim ? Ai qe nuk u paraqit ne prokurori,po mori nje vandak me raporte? Sigurisht qe nuk eshte edhe shume faji i tij ,pasi e donte edhe prokuroria te vepronte keshtu? Te vije Saliu i 10001 te keqijave? A kemi pak tru ne si popull? MOS Merrni pjese ne demostrate me 18 shkurt. Cilet do jene neser deputet apo drejtues: A nuk jane keta qe ishin para 4 vjetesh? Te mos harrojme thenien e popullit : ” Ujku qimen e nderron ,por zakonin se harron” A nuk u tregua dele Saliu pas rrezimit me 1997-tes? E cfare beri per 8 vjet? Tregonte cimbilin e lopes. E bija kerkonte 3% te shume se bizneseve ne menyre qe babai tu firmoste kontraten….. E c’beri ? I biri thpertheu Gerdecin e babai vrau 4 qytetare ne buevard. Kaq shpejt e harruam?

 6. spata says:

  Taku qenka i madh .Nuk me ka shkuar mendja per nje varjante te tille .Pra te mos realizohen zgjedhjet e pergjithshme elektorale me politikane te korruptuar ,hajdut e kriminela .Si e parashikon Kushtetuta? Nje gje te tille se kam idene .Nese nuk shprehet Kushtetuta llogjika te shpie qe automatikishte e Majta te vazhdoje te qeverisi paralelishte me Vettingun . Nese ka zhurme e kundershti nga partite politike te behet Referendum popullor .Po u la: E lagu se lagu. Sali me kopen e hajdutve e te kriminelve do na shpetojne .Ku ishim ne populli dhe Aleatet tek Rrapi qe bene sikur po bie .

 7. DETARI Atlantidhes @ says:

  Ky variant qe thote avokati nuk eshte deshire apo ndonje plan i bere nga dikush por , eshte rrjedhshmeria e gjerave ne arenen e drejtesise dhe si rezultat mund te mos kete zgjedhje !
  Mire eshte Rama ne pushtet ,…….ai si me zgjedhje dhe pa zgjedhje karrigen e kryeministrit do ta abandonoje kur te lodhet dhe te kete bere shtet !
  Edhe nja 12 vjete te tjera Ramushin do ta kemi komandant !Dhe e meriton !

 8. Shigjeta says:

  Nuk duhen bere zgjedhje , por ti futen punes te ndertojne burgje per keta hajdutet e ndyre te kombit, keta njerez te poshter te pa cipe , vetem ne shqiperine e varfer kalojne , ne vende te tjere te qyteterimit perendimor do ishin 30 metra nen toke atje poshte me krimbat dhe zvaraniket

Lini një Përgjigje te DETARI Atlantidhes @ Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *