Ish-drejtori i Leverkusenit: Mavraj është si beton në mbrojtje

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Që prej dyshes së qendërmbrojtësve Van Bujten-Bularuz (2004-’06), asnjë dyshe tjetër mbrojtësish nuk kishin fituar kaq shumë besimin dhe zemrat e tifozëve të Hamburgut. Bëhet fjalë për Mërgim Mavrajn dhe grekun Kiriakos Papadopulos.

Këtë e thotë një prej drejtuesve të lartë në të shkuarën të kundërshtarëve që u mundën nga skuadra e Mavrajt gjatë fundjavës, shkruan Panorama Sport.

“Të dy janë si beton në mbrojtje. Vendosmëria e tyre është edhe çelësi në një dyluftim. Jam argëtuar nga performanca e tyre në ndeshjen e fundit”, tha Rainer Kalmund, ish-menaxheri dhe drejtori i përgjithshëm i Leverkusenit.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *