Mediat e PD-së “frymëzohen” nga Rumania: Rama do ketë fatin e Çausheskut

Mediat e PD-së janë ekzaltuar ditët e fundit, me protestat në Rumani.

Edhe pse në Rumani protestohet pikërisht për ata që mbron sot opozita në Shqipëri, pra gjyqtarët, prokurorët e politikanët e korruptuar, mediat e PD-së poi u bëjnë jehonë atyre, me shpresë se protesta të tilla do të ketë edhe në Shqipëri.

Por, jo ndaj atyre që mbrojnë kastën e korruptuar, por ndaj qeverisë, që në këtë rast, është e kundërta e asaj në Rumani.

Sot dy gazetat e PD-së, “55” dhe “RD”, hapeshin pikërisht me protestat në Rumani.

Madje gazeta e Fahri Balliut i përmendte Ramës, edhe fatin e Çausheskut.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/55-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/55.jpg","attachment_id":628073},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rd-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rd.jpg","attachment_id":628074}]

4 komente në “Mediat e PD-së “frymëzohen” nga Rumania: Rama do ketë fatin e Çausheskut”

 1. DANIEL says:

  NJE ENDER R E BUKUR NE MES TE DITES ,NE KOHEN QE PO AFRON ARESTIMI I TE INKRIMINUARVE. KUSH ESHTE AI BUDALL QE DO TU DALE NE KRAH IDES SE TYRE.

 2. akili says:

  Jane dy gazeta qe sot po te mos kishte letra higjenike do perdoreshin gazeta 55 eFare mu… dhe gazi e RD

 3. shqip says:

  Dhe pas ketij shkrimi Rama do paraqese doreheqjen e do largohet nga frika. Nje mundesi me shume per te besuar ne flluskat e sapunit qe leshon Fariu dhe Saliu . Ke parasysh kur te ze paniku ? Viktima ben gjithnje te kunderten e normales. Ne vend qe ti shmanget fjala vjen, gremines, e shtyn vetem gjithnje e me teper drejt fundit tragjik. Pikerisht ne keto simptoma ndodhet partia kush ka dru me pre e sali shpellarit. Vete dalja ne manifestime kunder reformes ne drejtesi, kunder investimit perendimor , eshte ye nenshkruash kapitullimin pa kushte. Kush do ti votoje keta ne qershor ? Perveçse bastardet qe ishin mesuar pa shtet e pa ligje. Shqiptaret Kane nje rast te arte per te bere ndarjen perfundimtare me talebanet e shqupit.

 4. maximus says:

  enderojne te shkretet, se mos e haje edhe pôpulli shqiptar, qe per fat te keq e ka ngrene shume here nga keta ndyresira , çeta kriminele dhe hajduteria e pd-se(partia e debilave)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *