Petrit Vasili pret në zyrë ambasadorin Donald Lu

Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili,  ka zhvilluar një takim bilateral me ambasadorin amerikan Donald Lu.

Ky takim është zhvilluar  në zyrën e ministrit Vasili.
Mendohet se fokus i bisedës së tyre ka qenë implementimi i reformës në drejtësi dhe puna për ta avancuar më tej në këtë reformë.

Takimi  kokë më kokë është i pari që zhvillohet mes tyre, që pas betimit të Vasilit si ministër i Drejtësisë.

Më herët, ministri Vasili priti në zyrë edhe ambasadoren e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *