Trump: Media ka zbutur raportimin për sulmet terroriste

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka akuzuar media se kane neglizhuar sulmet terroriste në raportimet e tyre.

Gjatë një vizite në Komandën Qendrore të SHBA-ve, që është pjesë e Departamentit të Mbrojtjes, ai paralajmëroi për rrezikun nga Shteti Islamik.

“Ju e keni parë se çfarë ka ndodhur në Paris dhe Nisë. Po ndodh në të gjithë Evropën. Ka ardhur në nj pikë ku nuk raportohet më. Dhe në shuam raste, shtypi shumë i pandershëm nuk ka dëshirë ta raportoj atë. Ata kanë arsyet e tyre dhe unë i kuptoj”, tha Trump.

“Shtëpia e Bardhë’ publikoi një listë me sulmet e kryera dhe frymëzuara nga ISIS-i.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *