Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

Braktisja e komisioneve parlamentare nga deputetët e opozitës do të vijojë deri në fund të këtij parlamenti.

Deklarata u bë nga deputeti i PD, Gerti Bogdani, i cili komentoi vendimin e marrë në grupin e PD në studion e lajmeve të Ora News.

Ai tha se kjo qeveri ka rënë dhe është vetëshkarkuar në sytë e qytetarëve. Ndërkohë Bogdani tha se seancat parlamentare nuk do të bojkotohen pasi janë e vetmja mënyrë ku opozita mund të thotë fjalën e saj.

Pse braktisët komisionet parlamentare?

Qeveria ka rënë, në momentin që ministrat dalin dhe akuzojnë kryeministrin për korrupsion, në momentin që ministrat dalin dhe akuzojnë kolgët e tyre për santazhe politike apo kriminale, në momentin kur Shqipëria ka hapur dyert për trafikun e drogës dhe në momentin kur sot kemi një qeveri jo legjitime, ku hidhet dhe pritet topi se kush do ta arrestojë Balilin, apo i kujt është Balili, ndërkohë që ky është një Balil i vetëm që ka me dhjetra të tjerë  që lëvizin lirshëm kjo qeveri nuk është më legjitime dhe si i tillë puna në komisionet parlamentare nuk mund të jetë normale sepse nuk mund të jemi më në një parlament normal dhe prandaj ka qenë vendimi i tillë i grupit parlamentar të PD.

Pra kjo është një braktisje përfundimtare e Parlamentit?

E komisioneve parlamentare po

Është një rrugë që do të shkojë dhe në braktisjen e Parlamentit?

Jo sepse fatkeqësisisht parlamenti dhe foltorja e parlamentit është i vetmi podium sot ku zëri i opozitës mund të dëgjohet. E them fatkeqësisht duke pasur parasysh situatën e mediave në vend ku kemi një formë të re diktature. Nëse në kohën e diktaturës kishte një Televizion dhe një gazetë, sot kemi dhjetra televizione por askush që  flet zërin real të qytetarëve shqiptarëve, të gjithë që këndojnë këngën e qeverisë, me ndonjë përjashtim si Ora Neës dhe prandaj dhe mbase i ndëshkuar në çështjen e licencave, kur sot kemi një qeveri që kontrollon mediat, pronarët e mediave dhe një qeveri që po tenton të mbyllë portalet online.

Braktisja e komisioneve është me afat apo e papërcaktuar?

Në këtë moment është e papërcaktuar, por duke qenë se për ne kjo qeveri ka rënë sepse është vetëshkarkuar në sytë e qytetarëve shqiptarë do të jetë deri në fund të këtij parlamenti.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit”

 1. Shqiptar says:

  Une kujtova mos na hiqeshit nga syte dhe nga Parlamenti. Por jo, s’paska qene e thene. Jeni neveria e Shqiperise mor SHQUP-ista. E dini edhe vete kete te vertete.

 2. Eri says:

  Tamam ju lumte tregojani shqipetareve qe ju jeni trima hallall. Ne komisionet parlamentare ku jeni te pandehur i braktisni kurse ne parlament ku dilni dhe genjeni cdo te enjte nuk e braktisni hallall erdhen zgjedhjet shfrytezoni dhe kto pak dite qe ju kane mbetur pastaj e shikoni parlamentin si te gjithe ne te lajmet. Ptyyyyy rrace e felliqur serbe.

  1. Tani says:

   Sigurisht, familja Berisha eshte e kercenuar. Keta majmune qe e ndjekin jane te tere bythe-lepires te Sali Pashe Toptanit. Keto jane manovrat e fundit per te shpetuar koken e Berishes senior dhe junior si dhe te gjithe gangsteret dhe hajdutet e SHQUP-it. Keta mendojne se do tja hedhin por nuk e dine se populli do te votoje kunder tyre dhe keta do te perfundojne shpejt a vone ne bankat e te akuzuarve.

  2. Hahaha says:

   Po ti shife qe nga mbiemri njehere… nga na mbine ketu mes nesh thuaj. Ky Gerti mua me ngjan me ate qorren qe fitoi Eurovizionin para ca vitesh nga Serbia.

 3. Zhozituta says:

  Vafshi ne ….çkë te mamit tuaj.

 4. Besoj says:

  Duan me cdo kusht te vononjen Reformen ne Drejtesi. Do ishte e drejte qe gjithe politikanet e PD te futen ne listen e zeze nga USA & BE dhe ska pse mos behet. Jane plehra te popullit.

 5. €piriiiiii says:

  Une Vè Bast qe ne Zgjedhje e ardheshme PD del Forcè e 3tè pas LSI dhe PS.

 6. Voica says:

  Ah, o zot, c’e ka gjetur kete popull, qe per hir te se vertetes e ka fajin vete. Ngrihuni o njerez, akoma duroni, ju rrofshin qendrimet ne rrjete sociale (qe i takon nje stadi tjeter niveli ndergjegjeje kolektive per sa i perket sensibilitetit ndaj fakteve tmerruese per cfare i ka beŕè Saliu ketij pooulli)

 7. NjeQytetarOptimist says:

  Ja edhe felliqesirat dolen… Ku je moj prokurori ?!?!

 8. Lennard says:

  Mire e keni se ne zgjedhje do te takoheni me Ndoc Rokun.Fare Harbuti Nuk meritoni te jeni as menderja e Kombit.

 9. Timi says:

  Epo u thirr zeni në komision dhe u bë qameti. Ju dhembi shumë.

 10. shqip says:

  Ky me kujton personazhin e revolucionit kinez , lej feni. Kjo qeveri o qurrash bie vetem me vote popullore . Ketu gjej tastin ti kujtoj ketij karafilit se mos prezenca ne kuvend perkthehet me nderprerjen e rroges. Prandaj edhe nuk e braktisni. Sa per komisionet mire beni qe i bojkotoni. Keshtu te pakten te tjeret mund te punojne te qete e ne paqe me boten. Ku shkelni ju pederet , vetem shkaterrim ka. Tani shko e mblidhi ata shpellaret nga i kini e nga s’i kini, e bjeri ne tirane. Une them qe maxhoranca duhet ti njohe meriten shqupqareve qe Po i le te punojne te qete. S’è ben do kushdo kete. Me vjen keq per ata puntoret e bashkise , se sa here mblidhen keta primitivet qelbin vendin .

 11. boom says:

  Pse nuk marrin vendimin ekstrem te refuzojne rrogat?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *