VIDEO/ Në rrjet plas humori me Fevziun, ai thotë se i ofruan femra në Kenia

Blendi Fevziu ka qenë para disa ditësh në Kenia, bashkë me Baton Haxhiun.

Në rrjet është duke qarkulluar kjo video, ku Fevziu shfaqet duke kërcyer me afrikanët, ndërkohë që vetë ai, pavarësisht humorit që ka plasur me të, sot ka bërë një shkrim për udhëtimin në Kenia.

Aty tregon për videon dhe se si i ofruan grua:

“Në mes të fshatit qenë mbledhur burrat që na ftuan t’i bashkoheshim kërcimit të tyre tradicional. Një kërcim antik që synonte të mbante larg shpirtrat e këqinj dhe të trembte bishat që mund të sulmojnë fshatin. Kishte diçka luftarake, por edhe motivuese në britmat dhe hedhjet e tyre. Ca britma therëse që me gjithë vokalin tim për t’u admiruar nuk i imitoja dot.

– Tani do shkojmë tek gratë na tha Halem. Ai u bë befas serioz dhe shtoi. – Ato do këndojnë dhe ajo që ju mendoni se këndon më mirë mund të bëhet gruaja juaj. Mjafton të keni 10 qe.

– Jeton ajo dot jashtë fshatit, e pyeta?

– Jo, ma ktheu ai, po ti mund ta kesh nusen këtu dhe mund të vish ta takosh sa herë të duash.

Mbuluar me copat e tyre shumëngjyrëshe, gratë ishin vendosur në një rresht perfekt. Kënga e tyre me disa zëra ishte po aq impresonuese sa e burrave. Madje më magjepse.

– Këndojnë bukur, i thashë Halemit, por këtë herë nuk kam ndërmend të marr një nuse në Mara Siria”, shkruan Fevziu.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “VIDEO/ Në rrjet plas humori me Fevziun, ai thotë se i ofruan femra në Kenia”

 1. €piriiiiii says:

  Ku ti gjej Qerosi Qetè, ku ti gjej….

 2. leshjani says:

  Te dy edhe Baton sallami albanian_kosovar jane veshur me te kuqe,sa mire i thame te gjitheve qe na hani m..in.Sidomos Sallami Baton hidhet me mire se Fevzo Esat Pasha ato atletet e kuqe te hedhin me mire,naten te dy jane mbeshtjelle me batanije kafshesh dhe kane kaluar mire njeri permbi tjetrin.I lumi Ai qe i mesoi keta dy “te kuqes” se si shkohet ne Kenya ose Kavaje.

 3. Theatrical says:

  hahaha…e di si dukesh o Fevzí,tamam si albino

 4. dash says:

  Fshati digjet e k….a krihet..ci jepni keto lajme

 5. tironsi says:

  Ka shku me bo letra me duket. Po kenianet qekan me te zgjut. Sti bokan letrat kollaj thjesh bokan tutorin

 6. Aliu nga Pluku says:

  Ato jane habitur me Fevziun se k…ar 1.67 m nuk kane pare kurre ne jete,prandaj kane kerkuar ta provojne.

 7. oiuo says:

  baton Haxhiu spiuni leca culo i Vatikanit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *