Vizita misterioze/ Pse Manjani ka takuar kryeprokurorin Llalla ditën kur u shkarkua nga posti?

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Studio e Hapur” të moderatores Eni Vasili u publikua një shkresë që tregon protokollin e hyrjeve dhe daljeve në institucionin e Prokurorisë së Përgjithshme, aty ku zbulohet një detaj siç ishte vizita e Ylli Manjanit pas shkarkimit dhe pasi kishte lëshuar një lumë akuzash për qeverinë e kryeministrin Rama.

Nuk dihet nëse Manjani ka shkuar për një kallëzim penal në Prokurorinë e Përgjithshme ditën kur edhe e shkarkoi kryeministri Edi Rama, por ajo që dihet është se ai ka zhvilluar një takim kokë më kokë me kryeprokurorin Adriatik Llalla për rreth një orë 18:45 deri në 19:40.

Manjani ngriti akuza të rënda në konferencën pas shkarkimit, kur tha se ministra të qeverisë flenë tek hoteli i Klement Balilit me dashnoret, apo shefat e policisë kanë fshehur skedën e Balilit. Ai ngriti shqetësimin e kanalizimit të vendit, dhe akuzoi policinë se po i mbron trafikantët, ndërsa kryeministrin që kërcënon gjyqtarët me telefon dhe merr vendime qeverie pa mbledhur ministrat.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/ylli-manjani-shkresa-e-klodit-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/ylli-manjani-shkresa-e-klodit.jpg","attachment_id":628547},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/manjani-llalala-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/manjani-llalala.png","attachment_id":628545}]

5 komente në “Vizita misterioze/ Pse Manjani ka takuar kryeprokurorin Llalla ditën kur u shkarkua nga posti?”

 1. kashi says:

  pune grash te liga qe marin lagjen ne goje

 2. Ollga Toronto says:

  Banda Meta-Berisha eshte hedhur ne sulme kunder reformes ne drejtesi dhe atyre qe e kane mbeshtetur ate,si ambasadori amerikane dhe qeverija e kryeministrit Rama,prandaj dhe vizita njeoreshe e Manjanit te Dhalla eshte ne kete kuader.

 3. adi says:

  Ne fakt eshte cudi e madhe.
  Ministri I drejtesise duhej te takohej me kryzoteknikun e shqiperise se me ate e lidh puna. Cudi si eshte takuar me kr prokurorine.

 4. AVNI RUSTEMI says:

  PER INAT TE VJERRES SHKON E FLE ME MULLIXHINE. KY VEPRIM QUHET PUTANIZEM POLITIK.

 5. alphade says:

  Me thuaj se nga vjen,te te them se cili eshte ! Intrigat e thashethemet i kane
  profesion ! Nuk rrine dot pa to !!! Ndersa postet i gjuajne me “dogra”. !!
  Per dijeni,sqarim: dogra ,te vjetrit quanin nje pushke serbe ,si zastava sot !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *