Bëri simbolin e shqiponjës para flamurit grek, shqiptari e pëson rëndë

Simboli i Shqiponjës është bërë sërish çështje në Greqi, duke u perkthyer ne kosto per shqiptaret qe e realizojne nje gje te tille.

Një djalosh shqiptar vetëm 17 vjeç ka guxuar të bëjë simbolin e shqiponjës nën flamurin e Greqisë.

Ngjarja ka ndodhur në një ishull të vogël, në Portin Paksu përballë Pargës.

17-vjeçari shqiptar është arrestuar për fyerje ndaj simbolit kombëtar në Portin “Gaios Paxon” shkruan portali grek “Kerkyrasimera”.

Adoleshenti e ka postuar fotografinë në llogarinë e tij personale në rrjetet sociale.

Menjëherë pasi është evidentuar rasti dhe verifikuar fotoja ai është arrestuar dhe më pas gjykata greke ka vendosur dëbimin e të riut shqiptar nga Greqia duke e shpallur person “non grata”.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Bëri simbolin e shqiponjës para flamurit grek, shqiptari e pëson rëndë”

  1. Epo kjo pune! says:

    cfare mentaliteti idiot, ku ne e ku ata, nuk gjejne shkemb e ferre pa vene nje flamur pa histori sepse eshte njesoj si flamuri kosovar, u krijua shteti u krijua flamuri, shqiponja jone eshte mijravjecare dhe ato vise jane viset e saj. Hajde se do u bjere temperatura se barku nuk mbushet me flamur zebre.

  2. nani nani says:

    ceshte kjo pune e keqe me shqiptaret aty ku babalaret e tyre kalonin ne menyre te paligjshme kufirin nga ferat me lluce dhe malet greke per te ngopur njecike barkun dhe per te qi.. pak me shume grate e tyre linden keta dobica qe ne menyren me perverse duan ti kafshojne doren atij qe ja ka dhene pa jua kursyer,turp i madh nje jete popull legen qe ska ditur kur te vecoje te miren nga e keqja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *