Gafa e kongresmenes amerikane, ngatërron Krimenë me Korenë

Maxine Waters, përfaqësuesja e demokratëve në shtetin e Floridas, në SHBA, ka mbajtur një fjalm, gjatë të cilit, hodhi disa akuza ndaj presidentit Donald Trump.

Por, fjalimi i saj nuk shkoi ashtu siç duhet, kur ajo u ngatërrua disa herë, duke bërë madje edhe një gafë, deri diku të papranueshme.

Waters tha se “si ndihet presidenti… kur flet për marrëdhënien e tij me Putinin… duke ditur se ai ka siguruar bombat që kanë vrarë fëmijë të pafajshëm dhe familje në…” Mesa duket, ajo harroi emrin e Aleppo-s, të cilin ia kujtoi një nga gazetarët e pranishëm.

Por, gjithkush mund të harrojë herë pas herë, në fund të fundit.

Megjithatë, Waters vazhdoi më tej, duke ngatërruar Krimenë me Korenë.

“Putini,” tha ajo, “po vazhdon të përparojë më tej në… Kore.”

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Gafa e kongresmenes amerikane, ngatërron Krimenë me Korenë”

  1. enter"" says:

    Ja fytyra e vertete e Dmokrateve te ameriqise……………….yyyyy parti e ndyre

    GO TRUMP!!! CIRRJA MASKEN FUNDERRINAVE AMERIQENE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *