Mesazhi i vajzës: Për emigrantët që duan nuse me ‘kilometër 0’…pranoni “markatën” që ju ofrohet

Duket se virgjëria e një femre vazhdon të mbetet tabu për shumë meshkuj shqiptarë.

Sigurisht ka nga ata që s’duan t’ia dinë për të shkuarën e një femre, por të shumtë janë meshkujt që e duan të dashurën të virgjër.

Këtu përfshihen shumë nga emigrantët shqiptarë, të cilët kthehen në vendin e tyre me shpresën se do të gjejnë një femër të paprekur në mënyrë që të nisin një jetë me të.

Por, duket se një vajze i ka ardhur në majë të hundës me meshkujt që kërkojnë femra të virgjëra. Ja çfarë shkruan ajo për JOQ:

Përshëndetje JOQ. Emigrantët që vijnë për të kërkuar nuse në Shqipëri mos të pretendojnë shumë nga ana morale sepse nuk vijnë nga bankat e universitetit, por nga rruga.

Harrohen me vite të tëra mbas lekut dhe kur kthehen pretendojnë femra të pa prekme me km 0. Duhet të pranoni çfarë ofron markata.

Edhe po ka kaluar dikush para jush, merreni me filozofi. Zëre se ke dalë për të peshkuar dhe të qëlloi peshku pa luspa, direkt për zgarë.

A jeni dakort ju me këtë arsyetim të vajzës?

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Mesazhi i vajzës: Për emigrantët që duan nuse me ‘kilometër 0’…pranoni “markatën” që ju ofrohet”

 1. Qimi says:

  Kjo vajze duket qe do beje perpara……………..

  1. adi says:

   hajde mendje sunitesh hajde
   po pse more trutharet me poshte ,ato qe kane mbushur trotuaret e italise dhe europes nuk kane qene nje moment me km 0 ???????

 2. Taqi says:

  Kjo eshte per ta mar nuse per shtepi.

  1. DinPak says:

   Ke te drejte moj vajze, por na trego te pakten sa te ka arritur kilometrazhi.

   1. lola says:

    haaa sa kam qesh.Rrofsh plako

 3. Zheminzhibau says:

  Te keqen xhaxhi ti nuk ke dale ti japesh mend dynjase se e paske bosh per vehte,cdo njeri ka te drejte te kerkoje c fare i duket atij e drejte,po nese kerkesa e vet nuk permbushet dot dmth se Jeta ia ka dhene pergjigjen dhe njeriu dhe per me teper nje emigrant qe ka boll eksperience jete e kupton te verteten,kjo kerkese e bere ne menyre ndoshta naive nga emigrantet duhet pare me teper si nje apel qe i behet femrave te reja ne moshe riprodhuese si edhe nenave te tyre qe te jene me sycelta dhe mos te mashtrohen duke u shkerdhyer hoteleve ,sepse eshte shuum e thjesht te ngaterohet debati per skrupujt morale dhe kufijt qe ndajne te miren nga e keqja me nje debat tjeter ate te lirise dhe emancipimit te femres ne shqiperi,sa per kete cupen e xhaxhit qe e konsideroka veten si mall markate,me fjal te tjera i paska vene vehtes nje cmim,duket sheshit qe i paska bere ca kilometra dhe duket i perket atyre qe jane shqepur qe ne mosh te vogel, keshtu qe nuk presim qe kjo te mbroje virgjerin

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Mbase nuk shohin me 0 km por dike qe nuk eshte gojeshthurur qe flet per luspa e zgara.. Lere markaton se eshte per gjen e gjalle me veshe gjatosh e produkte dhe jo per supozime banale.. Te klasifikosh veten per markato eshte e ulet.. Tani se me ke ndeshur, eshte ceshtje gustoje.. 🙂

 5. HETUESI says:

  “Merkato” – moj xhane, jo “markato”
  Ata rrugaçet, qe thua ti, nuk i merr malli per plehra. Perveç kurverise, nuk ofron gje tjeter zotrote. Njeriu ka dinjitet, si perberes kryesor….
  Te tilla, si puna tende, ka gjithandej dhe nuk ka nevoje te shkulesh e ta kerkosh ne Shqiperi. Fershtejn?

 6. mzati says:

  goce hajt ke MZATI JOT e tshofsh km 00 ..te mys mk…r per zotin m6yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 7. TRAPI says:

  JA NDERROJ UNE KM….JO ZERO PO MINUS ZERO…

 8. Femer jo mall says:

  Kilometrazh zero vlen per automjetet qe jane mall, jo per njerezit…komentet behen nga kafshe te seksit mashkull

  1. DYPLLOMSHI says:

   FEMER JO MALL…..,mo u xe motra …se i cik gallate bojm

 9. Dan says:

  Per cdo bythe ka nga nje karrige….

 10. qeka ftof kjo says:

  Femra me kilometra kane andej nga jane ata sa te duan, nuk ngelen te vijne ne Shqiperi per kilometriste. Aty po erdhen vijne per ndonje femer me te shtruar. Zakonisht ata qe e kerkojne femren me 0km jane emigrante te prapambetur me origjine nga zonat e thella, keshtu qe edhe femrat nga po ato zona i marrin. Ndersa nje emigrant modern thjeshte vjen per tu defryer dhe ne fund kercet e iken. Gjasat jane qe do martohet me ndonje femer pa ja marre parasysh kilometrat andej nga eshte se i del me mire. Sa te te integroje ty nga e para ai, e gjen nusen me universitet dhe kariere te gatshme aty ku eshte.

 11. bledi says:

  Po harruat qepjen e mikut poshte.Shume nena i cojne vete gocat per qepje mbasi jane shqepur.Korrupsioni shkon edhe me thelle tek infermieret tek shkeset e martesave etc.Goca te varfera nga familje modeste pa shkolle e zanat nuk kane cfare te mbajne per paje dhe mbajne virgjerine kurse ato qe kane dicka i jane turrur degjenerimit.Jeta eshte zgjedhje personalisht nuk do e merrja per grua kete tipen po ka nga ata qe e marrin me qejf
  Ka 1 debat te hapur me definicionin e llafit kurve dhe nqs do pyeteshin meshkujt shume pak do preferonin te fusnin 1 kurve ne shtepi ta benin nenen e femive dhe shoqen e jetes 1 si puna e kesaj qe ka lepire bolet e miletit.

 12. aristokracia shqiptare says:

  Po edhe keta gazetaret vetum njerez ,pa moral dhe karakter marrin ne interviste ,asgje te mire dhe morale nuk lexon ketu ,ka edhe familje te mira ne shqiperi shoku gazetar .disa rrine me kurva dhe kujtojne se eshte ba e gjithe bota ashtu .

 13. Tarrasi says:

  Jeta ne pjesen me te mire te botes eshte e lire dhe cdonjeri eshte I lire ta zgjedhe kadegorine qe deshiron ti perkase.
  Zakoisht femrat e klubeve dhe pabeve nuk kane cfare te afrojne pervec marmiten e gazeve megjithse mundesite i kane te pafundeme.
  Te promovosh apo te mbrosh perverset do te thite qarte se i perkete asaj kadegorie por kjo nuk do te thote se shoqeria njerzore eshte kadegoria jote perkyndrazi fatemirsisht perverset akoma jane ne minorance.
  Perversiteti i maskuar si modernizem per mua per dite po ju ngushtohet hapsira pasi bota qe ka ardhur deri ne ditet tona ka ardhur mbi familjen dhe vlerat e saje e jo mbi perversitetin.

 14. antona says:

  ne nuk po ankojme per pak kilometra,por problemi eshte se e keni djegur edhe motorrin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *