Pranga një shqiptari dhe një greku, 128 kg kanabis në bagazhin e makinës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Dy persona janë vënë në pranga në Pogon të Janinës pasi u kapën në flagrancë duke transportuar 128 kg lëndë narkotike të llojit kanabis.

Operacioni i zhvilluar nga policia greke në bashkëpunim me atë shqiptare,  ka arrestuar një shqiptar 33 vjeç dhe një shtetas grek 28 vjeç.

Fillimisht policia e vendit fqinj ka ndaluar dy mjete, njëri që bënte kontrollin e rrugës dhe tjetri rezultonte i ngarkuar me drogë

Mësohet se destinacioni i lëndës narkotike ishte tregu grek.

Menjëherë pas ngjarjes është ngritur një grup hetimor që po punon  për të zbuluar të tjerë persona të përfshirë në ngjarje.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *