Vettingu, Ngjela citon Budën: Ç’është marrë me të padrejtë, duhet kthyer. Filloi vaji i qyqeve të korrupsionit

Avokat Spartak Ngjela ashtu sikurse e kishte paralajmëruar me kohë, nuk e ka fshehur optimizmin e tij për punën e Monitoruesve Ndërkombëtarë.

Të cilët filluan menjëherë punën për Vettingun.

Ai i referohet Budës kur nënvizon faktin se çfarë shtë marrë me të padrejtë duhet kthyer. Ndërkohë që thotë se tashmë ka filluar vaji i qyqeve të korrupsionit.

Po citojmë të plotë postimin e tij në rrjetin social:

Ky është Buda, i cili ka thënë:

“Ç’është marrë me të padrejtë, DUHET KTHYER”.

Kjo është edhe filozofia e Reformës në Drejtesi.

Erdhën pesë hetuesit e parë të vetingut… personalitete të drejtësisë amerikane dhe europiano-perendimore…Po qyqet e korrupsionit? … Kanë humbur me gjithsejt…Fillon vaji i qyqes tani!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/ngjela-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/ngjela.jpg","attachment_id":"629245"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/04\/ngjela-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/04\/ngjela.jpg","attachment_id":"471812"}]

9 komente në “Vettingu, Ngjela citon Budën: Ç’është marrë me të padrejtë, duhet kthyer. Filloi vaji i qyqeve të korrupsionit”

 1. Lennard says:

  Perendia te dhente Ymer Z.Ngjela.Duhet me pa tjeter qe te marresh postin e Prokurorit te Pergjithshem.Ti gjithmone ke treguar me gisht dhe goditur me grusht Patrioti -Hajdutet,Grabitsit,Shperdoruesit,Vrasesit dhe Tradhetaret e Kombit

 2. ALPHA-DE says:

  Z. Ngjela : Andej nga nahia ime ka nje shprehje : ‘ Miqt e shoket i thane nje shoku
  te tyre qe kishte mbetur pa martuar dhe i kishte ka kaluar mosha : ”Do te martojme
  o Fejze ! Nuk e ze me bese, iu pergjigj Fejzo ! Keshtu e kemi pesuar apo mesuar ne
  shqiptaret ! Te falenderojme Ty qe na frymezon me optimizem !

 3. Nuk e kthen hajduti ate qe ka vjedhur,duhet te vij nje si ai qe te mbajti ty ne bllok per vite me radhe dhe kur e pa qe ti me kicot e kocot e anastasat e tepruat luksin apo zullumet apo folet ndonje fjale kunder(se ai te thoshte mos fol,mos ha moot) ju rrasi brenda.
  Ti ke 25 vjet qe e shan ate qe te rrasi ne burg dhe perkrahe saliun qe duartrokiste dhe jepte jeten per ate qe te rrasi ty ne burg.
  Por edhe saliu si profesori i tij komunist kur e pa qe ti po e teproje me komunist saliun te futi nje shqelm dhe te perjashtoi nga biroja politike .
  Dhe keta hajdutet e tanishem qe kane vjedh dhe shkatrruar e vrare(duke ja kaluar edhe enverit)nuk e dorezojne pasurin me desheire se ka thene BUDA apo Ngjela,keta duan edhe njehere nje enver qe te perseritet historia per ata qe e kane vene padresjtesisht pasurin(jo ata me djerse).Dhe shikoje se cpo bejne per te shpetuar dhe do tja arrijne qellimit me kete popull mooti qe eshte i kenaqur qe idhulli i tyre eshte i zoti dhe pasurohet………….

 4. loni says:

  Zoti Spartak Ngjela =patrioti me i madh shqiptar

  1. katnari te shtri kabllin says:

   o loni..hiq dore nga alkoli vlla..futju kokaines

 5. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

  ku je mi take gorja ..se hume fare.na preukupove sme zente gjumi noten..tu menu per ty

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *