Grida Duma e akuzon për 6 miliardë e 700 milionë/ Xhemal Qefalia: Ja e vërteta. Berisha i dha firmës disa herë më shumë se Rama…

Partia Demokratike, nëpërmjet Grida Dumës, ka deklaruar se “pasi Edi Rama erdhi në pushtet, rezulton se deputetit të tij Qefalia i ka ndritur fati, dhe ka marrë 6 miliardë e 700 milionë lekë tendera në 3 vite”.

Edi Rama kujdeset vetëm për miqtë dhe klientët. Ja një shembull tipik se si përfitojnë njerëzit e tij nga paratë e shqiptarëve. Firma e deputetit socialist, Qefalia, ka pasur një aktivitet modest, dhe në vitin 2013 s’ka marrë asnjë lek nga shteti. Por, pasi Edi Rama erdhi në pushtet, rezulton se deputetit të tij Qefalia i ka ndritur fati, dhe ka marrë 6 miliardë e 700 milionë lekë tendera në 3 vite. Njësoj si me raste të tjera, si përshembull rasti i Sadriut, Qefalia fshihet pas emrit të nipave të tij”, u shpreh Duma.

“Kemi dokumentacionin e plotë se si firma kalon në emër të nipave, sa për formalitet. Të gjithë e dinë, se në të vërtetë është deputeti dhe vëllezërit e tij që po ndajnë llokmat e mëdha të buxhetit. Kjo pra është arsyeja pse populli zhytet në varfëri, dhe s’ka para për shkolla, për ngrohje, për ilaçe, për hallet e njerëzve. Sepse paratë janë për miqtë dhe klientët e Edi Ramës. Ky pra është shteti i Edi Ramës, një ndërmarrje private që ndan pasurinë mes një grushti njerëzish. Më 18 shkurt ne ngrihemi bashkë, dhe e ndalim këtë korrupsion, i ndalim zhvatësit. Do të hapim rrugën që qytetarët të zgjedhin të lirë, të zgjedhin qeverinë për njerëzit, qeverinë e tyre”, shtoi Duma.

Reagimi i deputetit socialist:

“Nese mendon zonja Grida se po bind qytetaret per te dale ne proteste duke u marre me genjeshtra e mashtrime e ka gabim dhe Grida do te deshtoje sic ka ndodhur dhe here te tjera se here ka zgjedhje dhe ajo eshte pjese e zgjedhjes.

Nese mendoni se qenka Edi Rama ai qe jep tendera, zonja Grida duhet te kujtohet se kesaj firme Sali Berisha i ka dhene disa here me shume pune, pasi kjo firme nuk eshte krijuar ne 2013 por 20 vjet me pare dhe puna e zbatimi i ligjit jane emri i saj i vertete.

Personalisht nuk kam asnje interes apo perfitim apo te kem ndikuar sado pak ne aktivitetin e tyre. Giithesesi ne se ka qofte dhe nje fakt, ta coje zonja Grida ne organet e drejtesise me te cilat ajo ka bashkepunim ne pervojen e saj te punes”.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Grida Duma e akuzon për 6 miliardë e 700 milionë/ Xhemal Qefalia: Ja e vërteta. Berisha i dha firmës disa herë më shumë se Rama…”

 1. Stermina says:

  Zotit Qelafia,
  Nuk ju njoh personalish, pasi kam 20 vjet qe punoje dhe jetoje ne ShBA, por cfar kujtoni ju more te pa cipe, se duke sulmuar me nje fjalor te pa denje per nje shoqeri te civilizuar(vecanrisht femrat), ju i justifikoni hajduterine tuaj. A keni minimalisht respekt per femrat ne familjen tuaje, gje e cila duhet tju beje sado pak njerz qe te respektoni dhe te silleni si qenie njerzoere me te te tjerat. Makuteria dhe pafytyrsia juaj nuk paska kufi. Vazhdoni te talleni me ate popull, pasi vete ju ka zgjedhur, por mos harroni nje gje se ato parat e vjedhura do tu dalin nga hundet.

  1. templari says:

   Nese jeton dhe punon ne SHBA shiko voten qe le dhene per Trump dhe mos u merr me budallalleqe dhe te besh komente idiote. Qefalia, Rama, Berisha , Basha,Duma, jane te gjithe njeri me hajdut se tjetri dhe nuk dime ke te shajme me pare. Por ajo zonja qe thua kur del aty dhe akuzon nuk perfaqson nje zonje por nje institucion. Boll tallin bythen keta me popullin dhe sikur te mos mjaftoje kjo del dhe nje idiot si ty dhe na mban leksion per kulturen

  2. Edi says:

   O shterpa MOS ha mut kot ndoshta te ben edhe mire nuk e di por MOS e kruaj me fiq dei se te ngelen brenda che hjd ti heqesh qefalia te ka qire ndonje NGA FISI apo ty se shuren po hedh perpjette qifte kina gjith cke

  3. Edi says:

   O shterpa MOS ha mut kot ndoshta te ben edhe mire nuk e di por MOS e kruaj me fiq dei se te ngelen brenda che hjd ti heqesh qefalia te ka qire ndonje NGA FISI apo ty se shuren po hedh perpjette qifte kina gjith cke

  4. VANDALET E PD-se says:

   Cfar argumenti po na sillni ketu , per te na bindur per revoltimin tuaj “te ligjshem” , zoti Stermina ?!
   Keto qe po thoni , jane identike me protokollet e mbledhjeve ne Partine tuaj te SHQUP-it !

  5. Bushi says:

   Stermina! Me duket se paskan dale trute nga koka dhe jane zevendesuar me diçka tjeter.Ti nuk kupton dot genjeshtrat dhe shpifjet e Grida Dumes dhe te pd-ke, se ata jo vetem do dalin ne proteste ne 18 shkurt,por jane para votimeve te qershorit.Keto shpifje atyre u duhen per perfitime politike.Ne, qe jemi ketu ne shqiperi, i shohim dhe i besojme me mire se ty qe je ne Amerike.Ne i shikojme realishte faktet,njerzit,bindjet politike,korupsionin,drejtesine qe nuk po bene kurre drejtesi,kushe eshte i mire dhe kushe eshte i keq.Pd-ke me Sali Berishen ne krye,duan t’a çojne vendin ne lufte civile.Ata nuk e duan reformen ne drejtesi se jane te zhytur ne krime dhe vjedhje te pallogariteshme.Kurse ti flet mbroçkulla nga amerika duke i pare me dylbi gjerat.Nqs ti je me pd-ke te falet,se ashtu te takon te flasesh.Qeni leh atje ku ha.

  6. Alban says:

   O stermina a e njeh grifsha sdumen.q
   A lexon pak fytyrrene e saj se si shtremberohet qe vetem nje femer, grua apo nene nuk flet me fjalorin qe ka grid a zhhozefila etj qe jane morrat e …. Te Salic bericic
   Mos blloko komentin

 2. kombi says:

  Duma eshte bere tashme e pabesueshme , pasi shpesh here te dhenat e saj nuk qendrojne .
  MJAFT ME KAMIKAZET E BERISHES !

 3. Amerikan stermi says:

  O stermina, o sterbythje, po pse mo te dhembi kaq shume per ate shushken Duma se spo te kuptoj xhanem, apo per budallalleqet qe nxjer nga goja. Po ku je mo qerrata amerikan efendi stermina, pale na paske dhe 20vjet ne Amerik, e po tutkun paske ngelur more mavri, po pse nuk thua nje fjale per ate ish sekretarin e PPSHse, ate mo goje ndyresiren qe ka 20vjet qe sla njeri e (vecanerisht femrat) pa share e ofenduar, po dhe me liber shtepie biles,e ty te dogji, qe z. Qefalia absolutisht nuk i ka thene nje fjale fyese kesaj zonjes,pamvaresisht se e genjen mendja se coc cdo bejne. Pse akoma kujton PDja se Populli eshte dele? E do ti veje nga pas cobanit kriminel sali berisha? po pse nuk i ka syte ne balle ky popull e nuk po shikon se ci ka bere ky njeri ketij vendi qe e ka katandisur si mos me keq, e vet me familjen eshte pasuruar duke grabitur pasurit e popullit.

 4. Durrsakja si tatërr says:

  Duma Suma dhe Land ndertusi…hahahahahahahahahahahahahahahaha…o mjerane rrugesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *