Zbardhen detajet e protestës së 18 shkurtit, çfarë kanë parashikuar demokratët. Por…problem pjesëmarrja

Të rinjtë e Partisë Demokratike do të mbajnë peshën kryesore të protestës së 18 shkurti që do të mbahet në Tiranë dhe që si qëllim rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës.

Kryetari i Forumit Rinor Demokrat thotë se janë 100 mijë ftesa që do t’u jepen dorë më dorë të gjithëve.

Sipas tij, kushdo që ka ndier mbi vete peshën e keqqeverisjes është i ftuar ti bashkohet kësaj proteste, që mendohet të jetë masive.  Por si gjithmonë të rinjtë janë më radikalë.

Kreu i FRD thotë se i është propozuar strukturave drejtuese të partisë demokratike që me 18 shkurt të rinjtë demokratë të ulen përpara kryeministrisë, ndoshta të ngrenë edhe çadra e të bllokojnë bulevardin deri sa qeveria të reagojë.

Ndonëse nuk ka ende një përgjigje për këtë propozim Belind Këlliçi thotë se megjithatë kjo është një protestë pa kthim.  Protesta do të jetë masive thotë kreu i FRPD, ndërsa konfirmon se ajo do të vijojë edhe në ditët në vazhdim.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Zbardhen detajet e protestës së 18 shkurtit, çfarë kanë parashikuar demokratët. Por…problem pjesëmarrja”

 1. eli says:

  Edhe 200000 po te nxirrni ne rruge,nuk do jeni asgje me teper se 200000 hale!

 2. 001 says:

  jepi Saligrad jepi…….do ti shpetosh burgut ti dhe ai sypeshkaqeni yt…..do ta djegesh shqiperine se vetem per homoseksualin qe ke ne shtepi…..

 3. Tahir Gashi says:

  Do te marre pjese Sudja, Tritan Shehu, Gjallica, Sinani, Qamili, Frrok Cupi, Lek Plepi, Ciljeta, Greta Koci, Flamur Noka, Xeni&Gita, Cufo&Bubi Kacurrel, Aldo Bumci, Xikja, Tani i Xikes me shoqerine e tij!
  Nderkohe qe protesta do shkallezohet, do shkallezohen dhe provokimet serbe ne Kosove apo ato greke ne jug te vendit!

 4. elona says:

  po ca thua ore?pse kujton se ke akoma punetoret e bashkise e administrates qe te mbushesh sheshet?!kjo eshte fatkeqesia jone me e madhe, qe PD eshte sq rende sa Rama s’e rrun trapin fare.Ky eshte halli i gjithe qytetareve.Me kete opozite dhe 20 vjet tjera aty eshte kalliu e-drama.

 5. racionali says:

  Per cfare do te protestosh Lulke , per vrasjet ne bulevard !!??? Vrasesi kthehet ne vendin e krimit .Per rrugen 230 milion euro qe vodhe dhe e mbylle me proce – shurre (dure ) ???? Ke kohe qe bertet, do te qeverisi Populli, kush popull ti apo do te jene banoret e Kamzes ne qeveri ,qeveria ti kthehet popullit ??? !!! Po ti e paske te mbaruar punen 100 mije ftesa te ndara shumezim per 10 vete ( me te aferm qe ka cdo familje) bejne 1 milion e kacafiu ,pune e mbaruar .Zgjedhjet u fituan nga Kriminel – Hajdut – Korruptuar – Burracak – Pa shtylle kurrizore Lulka qe ja ven dhe fut Sali Kryekrimineli para dhe mbrapa.Ka shkuar vapa me Gusht thote populli, pregatituni te hani grushtin vendimtar te Hajnise dhe Kriminalitetit permes vrasjeve qe keni bere o Lulke.

 6. akili says:

  Sali mavria te korruptuarin e ka ne shtepi therret horrat ajde te dalim tek sheshi te luftojme te korruptuarit.O Sali efendi perpoara se te dalesh tek sheshi PASTRO NJEHER HALEN TENDE,Sa per tek sheshi une do te sygjeroja te ftojm te gjith manekinet ku jane e ku s`jane te ftojme edhe ata manekin qe ndodhen jashte vendit,e tu themi se te gjitha sherbimet jane falas, qe nga udhetimi me avion ,me traget , me autobus e biciklet dhe per ushqimin dy ofte ne dite falas,naten do bejme serenat,diten do gerrhasim forte poshte kriminelet si FULLANI<BODE<MEDIU<saliu,Zenin nuk do ta permendim se bien ne dyshime.O SAL po kjo ELONA c`far thote ky Edi se rrun trapin fare A di xho ti,une e njoh nje cik po se kam pa xho. Hajt per hajer na qofte ne 18 shqypi para me trapin e Edit ne dor me te rru… pa rru…para “PARTIZAN“.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *