Arrestohen dy emigrantë në Gjermani, po përgatisnin sulm terrorist

Policia gjermane arrestoi dy emigrantë dje në mbrëmje, të cilët ishin duke përgatitur një sulm terrorist.

Hetuesit thanë se në pranga ranë një 27 vjeçar algjerian dhe një 23 vjeçar nga Nigeria të cilët prej disa vitesh jetonin në Gottingen me familjet, qytet në qendër të vendit.

Ata ishin mjaft aktivë në forumet islamike dhe sipas policisë rreziku për një sulm terrorist qe i madh.

Gjatë operacionit u angazhuan 450 punonjës të policisë dhe u kontrolluan 11 godina.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Arrestohen dy emigrantë në Gjermani, po përgatisnin sulm terrorist”

  1. polik says:

    REFUGESS WELCOME ,,,HSHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *