Berisha nuk përmbahet: Rama është fshehur poshtë jorganit! S’ia mban të vijë këtu. LSI ka ikur…

Ish-kreu i qeverisë Sali Berisha vijon në qëndrimin e tij të fortë dhe si gjithnjë përtej limiteve normale të etikës dhe qytetarisë teksa sulmon kryeministrin Edi Rama dhe mazhorancën e qeverisur prej tij.

Teksa ka kërkuar mbylljen e seancës plenare pa debateve të shumta, por edhe mungesës së deputetëve të LSI-së në sallë, ish kryeministri Sali Berisha ka përdorur një gjuhë jo korrekte me mungesën edhe të kryeministrit Edi Rama.

Berisha nuk ka ngurruar të hedhë akuza ndaj kryeministrit Rama, duke u shprehur se ai “po fshihet nën jorgan”. “Këtu nuk ka asnjë deputet të LSI, për ca rrini këtu. Mbylleni seancën. Kreu juaj futet nën jorgan.

Është në psikozë tani. S’ja mban të vijë këtu në shesh të burrave, të ballafaqohet një për një me implikimet e tij. Pse kështu është parlamenti? Qytetarët duhet të na shohin si ballafaqohemi këtu në parlament për të vërtetat. Vetëm qeveri nuk jeni”, tha ish-kryeministri Sali Berisha

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Berisha nuk përmbahet: Rama është fshehur poshtë jorganit! S’ia mban të vijë këtu. LSI ka ikur…”

 1. Shqiptar says:

  Ku ka shkuar LSI-ja?? Ka ardhur tek SHQUP-i?? LSI-ja ka deshire te madhe dhe zemra i rreh per SHQUP-in por nuk e lejon USA dhe BE-ja te shkoje tek SHQUP-i. E di pse z.Sali KIlleri?? Sepse LSI-ja nuk ka vota te pastra. I ka te blera me vende pune dhe favore. Prandaj nuk mund ti coje votat e blera dhe te vjedhura me favore, vende pune dhe para te thata tek SHQUP-i. Votat e vjedhura dhe te marra me favoritizma sekuestrohen nga Nderkombetaret dhe shkojne atje ku duan ata dhe jo atje ku do LSI-ja dhe Maloku i Skraparit Ilir Meta. Ti Sali e di shume mire kete te vertete. Por ashtu eshte puna dhe nuk e thua per momentin.

  1. kreshnik says:

   nese pd i dilnin votat e lsi per te rezuar ramen likja kishte ike. po ska nga vete kurva se populli si voton me

 2. Fredi FR says:

  O Tema kete psikopatin nuk e degjon njeri,as klikime nuk merr me,per cfare e sillni? Lereni te marrin ne boten e tij te mjere.

 3. LORA says:

  Te gjitha,cka I provon perdite ne lekuren e tij te dhjere,ku ka hyre panuklla permanente,,,,i duket se shpeton tuj ia adresuar ,me diarrene gojore te se enjtes se rradhes, Kryeministrit te shqiptareve.
  Nderkaq, Kryeministri vijon punen dhe detyrimet e tij kushtetuese,nen ritmin,-qente ,le te lehin ;karvani shkon perpara.
  Bukur,shume bukur.

 4. Gent says:

  Te ballafafaqoheni te hani mut me njeri tjetrin.

 5. Fatosi-kosove says:

  Historia nuk njeh asnje te qmendur (mem letra) qe te kete pasur turp ndonjehere,perkundrazi kete e deshmon me se miri ky i qmenduri sali berisha qe çdo te ejte uzurpon foltoren dhe qirret duke fyer,share,kercenuar e dhunuar parlamentin per te vetmin qellim;
  Qe deputetet e mazhorances ti besojne se nuk eshte i qmendur,se nuk ka vrare kurre as Remzi Hoxhen,as ne Gerdec,as ne 21 janar,as azem hajdarin,Gramoz PAshkon,as Sokol Olldashin,se nuk ka krijuar Lazaratin,se nuk beri piramidat,se nuk i fali detin gekut,se nuk ekishte keshilltar fazlliqin,se nuk ishte xeni i tij ne krye te Gerdecit dhe CEZ-it,mazhoranca dhe shqiptaret duhet ti “besojne” pasi i gjori eshte zbathur i teri ne koke,se nuk beri biznes me millosheviqin,duhet ti besojne pasi ne fund te fundit eshte “penduar” per te gjitha krimet edhe pse ska kerkuar kurre falje,kete do ta kishte bere por i eshte fshire nga truri mirsjellja dhe i eshte fiksuar krimi ne kpke,prandaj meshire deri sa te filloje VETING-u,nese do te filloje ndonjehere,por edhe nese nuk do i hane koken vet femijet e vet per rrugen qe u dha sepse po binden çdo dite se te berit miljoner me krime dhe vrasje eshte e turpshme dhe nje dite duhet te jepet llogari per te gjitha,rrethi po ngushtohet sali berisha edhe besniket me te afer dikur tash po te dalin kunder dhe si deshmitar,edhe ata jane penduar qe u bane pjese e krimit nen urdhrat tuja dhe po ndihen te turperuar per shume njerez qe moren en qafe per tu bere besnik tu,prandaj sali berisha sjellja jote ne kuvend ka vetem nje emer;
  —-lum shqiperia ke ka ne krye te PD-s e mjer ata qe kane mbetur ne PD me disa kryetar vrases,disa si noka,strzimiri,paloka kane interesat e tyre dhe duart me gjak por disa fakir qe te gjoret pos njollosjes qe jane ne ate parti skan fituar kurre asnje lek,e disa se i moret ne qafe se i bate shtet si Lazarati e kryemafioz duke ju premtuar pushtet por qe nga miljonat e fituar nga droga kane harruar e kane familje dhe jane terbuar tesisht pasi ju i moret ne qafe me mashtrime e premtime,tash qe edeh hana po ju djeg sju ka mbatur rruge tjeter,pos sharjet,fyerjet,njollsjet,kercenimet e deri te vrasjet,vjedhaj e bankave me te vetmin qellim blerjen e votave me ato miljona qe po i vjedhni dhe bllokimi i reformes ne drejtesi,ju siguroi se kjo do te jete keshtu nese do te kishim nje llall te vendour qe tu japi shqipatreve drejtesi,pra ska asnje dyshim se grabitja e miljonave ne aeroprot dhe dje ne autostrade eshte bere pikerisht nen urdherta tuja,ndryshe si ka mundesi qe ti ta dish disa minuta para se te realizohej krimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *