Evropianët mendojnë si Trump-i për emigrantët myslimanë

 

Evropianët janë me Donald Trump-in kur bëhet fjalë për politikat e tij për ndalimin e hyrjes së emigrantëve myslimanë.

Sipas një sondazhi të bërë nga “Chathan House”, ku u intervistuan rreth 10 mijë persona, mendimi dominues ishte se emigrimi i myslimanëve në kontinentin e vjetër duhet ndaluar.

Në Itali 51% e të pyeturve nuk i duan emigrantët myslimanë  në vend.

Në Poloni pro bllokimit janë 70%, Austri 65%, në Belgjikë 64%, Hungari 64% dhe Francë 61%.

Kurse 55% e të intervistuarve në Austri, Belgjikë, Francë, Gjermani, Greqi, Hungari, Poloni, Spanjë, Itali dhe Britani janë pro arrestimit të emigrantëve myslimanë.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Evropianët mendojnë si Trump-i për emigrantët myslimanë”

  1. AC/DC says:

    Pse keshtu??? Ata sjellin te gjithe te mirat,vrasje,perdhnime,terror,perce,etj,etj,etj…..

  2. nje lexues i zakonshem says:

    Po per çfare t’i duash emigrantet myslymane ? Te futesh gjarprin ne shtepi ? Pse , faji i evropianeve eshte , qe i presin me buke dhe emigrantet islamike , i pergjigjen me bomba ? Jashte nga Evropa mikpritese e kristiane ! Shkoni ne vendet tuaja dhe hani koken me njeri tjetrin , nuk beheni kurre njerez ju .

Lini një Përgjigje te nje lexues i zakonshem Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *