Presidenti Hollande vizitoi të riun e përdhunuar që ndezi në flakë Parisin

Presidenti i Francës Francois Hollande vizitoi në spital një 22 vjeçar i cili dyshohet se u përdhunua nga një punonjës i policisë me shkop gome, veprim ky që solli protesta të mëdha që e ndezën ën flakë periferinë e Parisit.

I dëmtuari i quajtur Theo kreu ndërhyrje kirurgjikale si pasojë e dëmtimit, pasi një agjent policie i cili është ndaluar i futi shkopin e gomës në anus.

Ndërkohë tre policë të tjerë akuzohen për dhunë të panevojshme nga prokuroria.

Hollande vlerësoi dinjitetin dhe përgjegjësinë e të dëmtuarit dhe bëri thirrje për qetësi.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Presidenti Hollande vizitoi të riun e përdhunuar që ndezi në flakë Parisin”

  1. Den says:

    Gjynah
    Ketu tek ne jane me me kulture,te fusin preshin,por me ndryshim se atij te gjorit te preshit made in 1997 nuk i vajti per vizite presidenti,i cili ish ai qe meritonte preshin ne fakt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *