VIDEO/ Avionët rusë pushtojnë qiejt dhe tregojnë forcën

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Rusia ka treguar muskujt me aviacionin e saj, ndërsa tensioni vazhdon që të jetë i pranishëm me vendet aleate të NATO-s.

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar një video ku tregohen pamje nga stërvitja e avionëve luftarakë rusë Su-25, me skena që i ngjasojnë filmit “Top Gun”.

Sipas ministrit të mbrojtjes Sergei Shoigu këto stërvitje bëhen me qëllim për të parë gjendjen e aviacionit për t’u përgjigjur në rast të ndonjë sulmi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *