VIDEO/ Reagimi i punonjësit të sigurisë pas grabitjes së blindit: Të q… motrën, i merr shteti vetë

Në videon e xhiruar nga qytetari gjatë grabitjes është edhe një moment kur njëri nga punonjësit e kompanisë private që po transportonin paratë e njërës nga bankat e nivelit të dytë, bërtet: “Patrulla ishte aty patrulla, të q…motrën i merr shteti vetë këta se s’ka mundësi”.

Në video duket momenti kur autorët me makinë pasi e kanë përplasur blindin e bankës, i janë afruar asaj dhe nën kërcënimin e armëve kanë marrë thasët me para.

Më tej, duket se autorët, ende të paidentifikuar pasi kanë rrëmbyer thasët largohen me shpejtësi, kurse blindi i bardhë mbetet në mes të rrugës.

 

Grabitja rinas by lapsi-al

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “VIDEO/ Reagimi i punonjësit të sigurisë pas grabitjes së blindit: Të q… motrën, i merr shteti vetë”

 1. Tirona says:

  Ajo ka qene makin e blindume apo makine lodre……

 2. ZZzzzzz,.... says:

  MALOKET E DINE SE I MERE SHTETI VET SI NE KOHEN E BERISHES QE I VIDHTE BANKAT ME K/TANKJ E AUTOBLINDA ….!!!!!?

 3. Lacjani says:

  O RROJE , KAPE DHE SHTRENGOJE

 4. fakti says:

  …..vereni re me kujdes se si hidhet ideja qe parat i kane grabitur njerzit e shtetit !personi qe bertet drejtohet nga njerzit qe po kalonin aty me makina dhe ne te njejten kohe influencon duke i sugjeruar iden e tije policin qe po fliste me radio .
  keta jane zagaret e policise se Saliut, qe ne kohen e tije moren licensa per siguri private e aty u strehuan shume ish shefa te policis se Mulit.
  Ne kohen qe ne parlament Saliu deklaroi se policia e Sajmirit po grabit parat e bankave, ne te njejten kohe dhe po me te njejtat fjale ,akuzon dhe ky “polici “privat te furgoni !!! sa koicidence eee ?!!!

  keta jane zagaret e bandat e Saliut.

  ps.

  ju kujtohen shperthimet e tritolit ne shtyllat e tensionit te larte ne 2013 ?
  po kerkesat politike te vendosura ne shtyll ?
  keta duan destabilitet per te shpetuar nga drejtesia .

 5. shqip says:

  O ti i sigurise te llastikut brekeve . Ti je polic i armatosur dhe paguhesh per punen . Qofte edhe me perplasje . Ça mendon se kjo Pune eshte per te bere xhiro me makine ? E ke zgjedh vete punen , s’ta ka dhene njeri me zor. Leri alibite , Po trego qe di te bashkpunosh me policine. Ose perndryshe dysnimet vien mbi ju te sigurise.

 6. LORA says:

  Shoke,spiunin e vrau Milua,,,,,,,,reagoi punonjesi I “sigurise”,pas grabitjes !!!!!!!!
  Edhe qente ,nuk do t’a hanin .
  Duket ashiqare qe eshte nje grabitje e dakortesuar (si edhe te tjerat ) mes stafit te bankes dhe personelit te “sigurise” te transportimit te parave,,,,,ne mes te dites me diell,ne momentet e fluksit maksimal te qarkullimit dhe ne nje rruge kryesore !!!!!!
  I paskan zene edhe bankat ethet e Vetting-ut dhe Reformes ne Drejtesi,,,,njesoj me shqup-sit brekedhjere.
  Te dy palet ia paskan njesoj nevojen skenareve te perhapjes se terrorit ,ne publik.

 7. Bravo Cuna says:

  #rilindje #piliciaqeduam

 8. Jimi says:

  Keshtu te gjen! Kur i merr nga dhite e i ben zabit!
  Po pse mor qen bir qeni ti per cfare paguhesh qe te besh sehir kur te vijne e ti marrin parate diten per diell? Tani del e derdellit per tu justifikuar: I vodhi shteti , jo po i vodhi patrulla! Po ishit kaqe burra te armatosur deri ne dhembe more b…q… te trajnuar me se miri per te gjitha rastet e mundeshme te grabitjes! Po per cfare e mbani ate uniforme e ata dyfeke ? per tu tundur e per tu shkundur? Ju kujtoni se jemi ne socializem , ku vjedhja e bankes nuk eshte njoihur kurre si veper krimi ? Sot qe te marresh persiper nje detyre te tille duhet te mendohesh mire , o do ta merresh persiper e do ta kryesh ashtu sic duhet, o mos ju fute fare kesaj valleje.Shume miie edhe une munde te them se ashtu sic ju nuk reaguat fare, jeni bashkepunetore ne vjedhje! Ku e more vesh ti se ai i grup i veshur me kamufllazh ishin njertez te shtetit? Kush te ka thene ty se kur jane “njerez te shtetit” dhe veprojne ne menyre te tille te mos veprosh ashtu sic edhe je trajnuar?

 9. rilindja ME BYTHE PERPJETE says:

  hahaha kjo eshte policia e rilindjes.me falni ju te temes

 10. Usa1 says:

  Dolen leket e 18 shkurtit si do paguhen ata njerez qe do ven ne tirane te protestojne !.

 11. Shoku shpati says:

  Eh mesuesit e shkrete 2 muj PA rroga
  Kamera e fikur PA gps
  Thuhet 7 ,8,10 thase
  Po a nuk e dine ATA ne Bankes sa thase Kane qene?
  Hajdutet moren
  sharren,
  SharrIan selvine me falni blindin
  Rojet shikoni.
  Ngjare ka ndodhe ne nje ”
  zone te thelle”ku s’ ka rruge makine.
  Po kur ne parlament cdo dite hajdutet shajme njeri tjetrin pse MOS vjedhinedhe keta njecike.fundja keta e vene koken ne rrezik.

 12. ..... says:

  PO ti vet ku i ke armet legen , mos ja faturo shtetit , jeni ju bashkepuntoret ne vjedhje mos kerko patrullen je i armatosur mbro ate qe te kan dhen ne ruajtie , ose hik pirdhu malok bej nje pun tjeter, mos u ngaterro me kte zanat kur nuk kini byth ta beni e ti dilni per zot , ai qe thot i vjedh shteti ka dor ne vjedhje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *