FOTOT/ Përleshje dhe dhunë në parlamentin e Afrikës së Jugut

Deputetë të opozitës u përleshën me ata të pozitës në parlamentin Afrikës së Jugut dhe u desh ndërhyrja e gardës për të qetësuar situatën dhe boshatisur parlamentin.

Opozitarët e quajtën presidentin e vendit Jacob Zuma si një njeri të pandershëm dhe kërkuan dorëheqjen e tij.

Ata e akuzojnë për korrupsion dhe “të krimbur që në rrënjë”.

Të veshur me të kuqe ata tentuan që të mos ta lejonin kreun e shtetit që të dilte në foltore për të folur.

Forca të policisë u nxorën në rrugë për të kontrolluar situatën, ndërsa me qindra ishin mbështetësit opozitarë që protestonin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut.jpg","attachment_id":"630108"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-1.jpg","attachment_id":"630097"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-3.jpg","attachment_id":"630099"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-4.jpg","attachment_id":"630100"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-5.jpg","attachment_id":"630101"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-6.jpg","attachment_id":"630102"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-7.jpg","attachment_id":"630103"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-8.jpg","attachment_id":"630104"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-9.jpg","attachment_id":"630105"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-10.jpg","attachment_id":"630106"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-11.jpg","attachment_id":"630107"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/afrika-e-jugut.jpg","attachment_id":"630108"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *