Le Pen: Do heq dynënshtetësinë për vendet që nuk janë pjesë e BE-së

Kandidatja e partisë ekstremiste të djathtë në Francë, Front National Marine Le Pen deklaroi se ajo nuk do të lejojë që hebrenjtë francezë të mbajnë si pasaportën izraelite, ashtu edhe atë të Francës.

Në rast se ajo shpallet presidente e vendit, dynënshtetësia do të lejohet vetëm për ata persona të cilët kanë shtetësinë e një vendi pjesë të BE-së.

Le Pen shtoi se nuk do t’i hiqet dyshtetësia një rusi, ndryshe nga një amerikan, sepse Rusia edhe pse nuk është pjesë e unionit, bën pjesë në kombet e Evropës.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Le Pen: Do heq dynënshtetësinë për vendet që nuk janë pjesë e BE-së”

  1. WEB1 says:

    Habi e madhe !te fillosh me ebrenjte kur dihet qe te ashtuquajturit “citoyens de la république”qe nuk bejne pjese ne popujt europiane dhe qe shumica e tyre e kane marre pa derdhur as edhe nje pike djerse ,jane edhe ish kolonet franceze nga afrika e veriut.Qe franceze nuk jane ,por vetem kane lindur ,te pakten hebrenjte nuk shtiren si franceze ,dhe ne europen plake kur hebrenjve u kane bere qindin me duket me se normale qe te mbajne dy nenshtetesi

  2. Wendy B says:

    Eshte koha qe hebrenjte e Frances te kthehen ne token e tyre !!

  3. leon says:

    Po sikur kjo zonja do e nxjerre Francen nga BE,si do t’ia bejne extrafrancezet europiane me dyshtetesine?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *