Më e pamendueshmja ka ndodhur, Sali Berisha merr në mbrojtje Saimir Tahirin

Askush nuk e kishte menduar dhe as imagjinuar, se Sali Berisha, ish-kryeministri i Shqipërisë në tetë vite, do të thoshte ndonjë fjalë të mirë për ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Jo më ta merrte në mbrojtje.

Pikërisht ministrin ndaj të cilit partia që ka drejtuar, ka bërë mbi 1 mijë konferenca shtypi kundër tij.

Pa futur në llogari këtu akuzat dhe debatet në sallën e Kuvendit, apo statuset në rrjetet sociale.

Berisha shkruan se për ngjarjet kriminale të ditëve të fundit, fajtor është Rama, dhe jo Tahiri:

“Portalet e ofendojne Saje qorrin duke e quajtur turpi i Rames! Miq, tek po ju hidhja nje sy portaleve sot shof se disa prej tyre nuk e mora vesh sepse shkruanin se turpi i Rames eshte Saje qorri.

Per here te pare dhe te fundit me duhet ti dal zot Sajes dhe jo se ky nuk meriton cdo epitet, cdo cilesim, absolutisht i meriton. Ai eshte i pershtatshem per ti thene çdo fjale te fjalorit tone.

Por ajo qe une nuk mund te pranoj kurre eshte se Saje qenka turpi i Rames nderkohe qe ne cdo aspekt, ne cdo krahasim absolutisht ne cdo kandar dhe ne çdo dimension Rama eshte turpi shumfish i Saje qorrit.

Keshtu qe te shkruash se turpi i Rames eshte Saje qorri perpiqesh me qellim, pa qellim te shpelash sadopak Ramen por ne fakt me se paku e bene vehten qesharak per te mos rrjeshtuar gjera te tjera”, shkruan Berisha. 

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Më e pamendueshmja ka ndodhur, Sali Berisha merr në mbrojtje Saimir Tahirin”

 1. shqip says:

  Kam frike se ketij i ngaterrojne ilaçet me qellim. Une nuk i ve faj . Ndoshta ka njerez Brenda rrethit qe duan ti marrin çelsat e kulles se barit(shqupit). Megnithese duhet pranuar qe gjendja psiqike e doktorit me jelek , eshte renduar shume pas 2013s.

  1. Albani says:

   Ilacet i ka ngaterruar ai qe e ka shkruajtur kete pacavure,sepse Saliu qe njohim eshte i njejti,sado qe mundohet ta pershkruaje per tjeter pacavure shkruajtesi.

 2. pedro i ri says:

  plak i pjerdh nga shpirti dhe trute

 3. vjosani says:

  O Bërish, po sshkruaje shqipen me ë, o hajvan, se ke qene kryeminister.

 4. ALPHA-DE says:

  Kinezet thone apo thonin se kurte lavderon armiku ji vigjilent !
  Sepse ka nje hile ,diku fshihet lepuri ?!
  Ne rastin konkret , i takon Tahirit te zbertheje thenjen e Vicidolit !
  Cfare domethenje ka kjo ,ku e ka burimin ! Me sa duket lufta tash
  e tutje do te perqendohet me shume te Rama ,sepse prapa Rames
  eshte Vetingu dhe mbeshtetja e vendosur e SHBA-s dhe BE-s ,leri
  c’prrallis Lulushi se gjoja ka mbeshtetjen enderkombetareve ,jane
  rrena e mashtrime per t’i mbushur mendjen bashibuzukeve qe e
  ndjekin ca verberisht ithtare,te tjeret ,pelivanet per te vjedhur ,
  qe perbejne banden berishiane ,qe per ideollgji kane vjedhjen dhe
  dhunen bollshevike ……..!!!

 5. d says:

  … po ta provoj dhe ky njehere me keto “anonimet”

 6. LORA says:

  Nuk ka asgje per tu cuditur,,,,,ka bere zanatin e tij te perhershem dhe ekskluziv.

 7. lulashi says:

  Thjesht psikopat 24 karat.

 8. DETARI Atllantidhes? says:

  Ik more ndyresire ,qe ofendon kedo qe te dele perpara dhe nuk shikon sypeshkaqenin tend por mundohesh te baltosesh cdo njeri te ndershem dhe punetor !
  ???????????????????

 9. I drejti says:

  Akoma gjalle qenka ky krimineli ordiner, shpellari i dragobise qe kerkon te jape mend te tjereve. Race e keqe malokesh te pabese qe jane mesuar te shohin çdo gje nga vrima e frengjise se kulles viçidolit.Kur do vije ajo dite ta shohim prapa hekurave kete plehre e qelbesire.

 10. pro says:

  hahahahaha..do bjere termet me duket..hahaha!!

 11. KOMBI says:

  NDERSA SHQIPERIA THOTE ,QE TURPI I KETIN VENDI ESHTE SALI BERISHA ME SUITEN E TIJ !!!

 12. andromeda says:

  Makthi i doktorrit nga Viçidoli është Edi Rama. Epo dhe aq trim sa për t’ia pasë frikën nuk ësht se përndryshe Salën duhet ta kishte futë në burg prej kohësh.

 13. nord.al says:

  Ky njeri i neveriteshem e ka vendin ne biruce te burgut.

 14. Poradeci says:

  Une se kuptova ku ishte mbrojtja e ketij rrugaci, apo kur thot se ky i meriton te gjitha epitet dhe permend fjalorin, qe jam i bindur qe nuk e njeh.

 15. Poradeci says:

  Une se kuptova ku ishte mbrojtja e ketij rrugaci, apo kur thot se ky i meriton te gjitha epitet dhe permend fjalorin, qe jam i bindur qe nuk e njeh.

 16. Lugati says:

  komunisti modh sali berisha dy klyshet e vet lugati kryeminister me sajmir tahirin…si tallin bythen me ne…EJ kush do bast qe do dali edhe izet haxhia me erjon bracen sot

 17. votren(prifti spanjoll) says:

  Nuk eshte e padjallezi kjo pune.Per tre vite e gjysem u mundua te nderseje Ramen kundra Tahirit.Nuk i funksionoi.Tani po perdore te kunderten.Por sala se ka kuptuar ende se po lexohet aq lehte tashme nga te gjithe dhe kjo eshte gafa me e madhe qe po ben.

 18. BUJARI JU DEGJON says:

  Saliu meriton te mbledhesh gjithe sharjet (megjithe permbajtjet) dhe t’ja hedhesh mbi surrat,pak a shume ashtu sic beri plaka Nice me kockat e gjeneralit…

 19. Treviso says:

  Ore kryekriminel, akoma se ke kuptuar qe ti je turpi i Europes dhe i Amerikes.

 20. Mario says:

  Rilindas dhimbjen kthejeni ne foce, armiku dhe fronti i te keqes kerkon te neperkembi liderin global edrumpallen dhe hajdutin saje qorin. Dilni dhe kapini hajdutet qe ikin ne drejtim te paditur vete sic ju kerkon partia.

 21. Maloku says:

  Ms beni gabim me e shajt malokun se nk jeni dhe kaq anonim dhe maloku mund tju gjeje dhe e dini vet pst

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *