“Sali! Ka qënë me shërbim të lartë diplomatik në Pakistan-Hindi-Afganistan, ambasadori Donald Lu, kur u likuidua Bin Ladeni…”?

Nga Spartak Ngjela

Nuk guxojmë të lejojmë që të ndodhë gjenocidi ndaj një populli me histori 3000-vjeçare – Joschka Fisher, 1999.

Kështu deklaroi për shqiptarët ministri i jashtëm i Gjermanisë në prag të bombardimit të Beogradit nga NATO.

Kurse këtu ne akoma lejojmë të livadhisin si pronarë, të korruptuar me sy nga orienti, dhe banditë që ndihmën perëndimore amerikano-gjermane e quajnë dhe cënim të sovranitetit.

Akoma Saliun degjoni? Apo taborin e tij? Të gjithë janë të korruptuar… dhe persona që urrejnë shqiptarët pasi i kanë grabitur. Por…

Janë në fund.

Shpresojnë për të pamundurën. Dhe kanë dhe kurajë të flasin edhe kundër ambasadorit amerikan, pse ky është me shqiptarët dhe për shqiptarët kundër korrupsionit.

Sali! ka qënë me shërbim të lartë diplomatik në Pakistan-Hindi-Avganistan, ambasadori Donald Lu, kur u likuidua Bin Ladeni. Mos e quaj të thjeshtë prezencën e tij këtu: ka edhe këtu ISIS dhe ALKAEDA. Mos shko më tej! do likuidohen në Shqipëri që të dy: edhe korrupsioni, edhe mbeturinat e terrorizmit islamik, se janë te lidhur me njëri-tjeterin…

Vetingu filloi… erdhën dy personalitete të spikatur amerikanë në fushën e hetimit dhe jurisprudencës, dhe shqiptarët e pritën me gëzim dhe shpresë lajmin.

Të gjithë shqiptarët me gëzim kanë rrokur dhe po jetojnë me shpresën e shpëtimit nga zgjedha mesjetare e liderëve të tyre të korruptuar.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në ““Sali! Ka qënë me shërbim të lartë diplomatik në Pakistan-Hindi-Afganistan, ambasadori Donald Lu, kur u likuidua Bin Ladeni…”?”

 1. sokoli says:

  Bravo, bravo Avokat
  Je frymezim per gjithe ata qe presin gjithe shprese qe te ndodher me e mira.

 2. Drejtësia says:

  Fjala jote në vesh të Perëndisë o Spartak Ngjela.

 3. vezhgues says:

  Njerz te paguar prane saliut kakarisin duke thene se shkelet sovraniteti per nderhyrjet qe bejne ambasadoret per te bere nje sistem drejtesie modern ne vendin tone,po cfare kuptojme me sovranitetin e pretenduar? Dmth ne duhet te ishim akoma ne diktature sepse nuk duhet ti degjojme te huajt, per te vendosur ekonomine e tregut dhe te hapeshim ndaj botes,pra shqiptaret te shtypen e te poshtrohen nga sunduesit e tyre shqiptar dhe kjo nuk quhet dhunime, ndersa kur flete nje ambasador per te bere drejtesi ne kete vend e per ti bere organet funksionale e te gjithe te barabarte perpara ligjit,ne lufte te ashper e te papajtueshme me korrupsionin e vjedhjen e cila duhet thene se eshte ngritur ne sistem, disa injorant e te paguar thone se te huajte po cenojne sovranitetin! Keto jane mendimet e tyre personale dhe deshira e shoqerise sone, ne duam nje shtet te se drejtes,gjyqtar,prekuror e nepunes te cdo niveli jo te korruptuar, duam qe nje te drejte te na e jap ligji dhe jo te blejme ate, etj.etj.Megjithate cdo shoqeri ka injorantet e vete.

  1. DYPLLOMSHI says:

   pirdh se lirohesh kjo pune

 4. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

  o take ala ske pjell..paske qene gorja modhe mer burr..na lodhe

 5. kashi says:

  vazhdo keshtu avokat bravo se ti ja di hycklet saliut

 6. Lennard says:

  Ne mos qofte u sajofte!!.Na ke mbajtur me Optimizem Z.Ngjela .Mezi po e presim ate dite ,ate Ore ,kur tradhetaret e kombit ,grabitsit,vrasesit te jene duke dhene hesap, dhe te kene dorezuar ose tu jene marre pasurite e grabitura.

 7. Lugati says:

  uuu AVOKATI..dole ti ..po pse mo taku nuk dole te komentosh vdekjen driteroit kombetar ti????????pergjigju taku

  1. aqif tahipi says:

   Tyt mor lugat te shpelafte kolerja kur pastron wc e shqupit.Avokati thote te verteten ,amerikoni nuk e rrun fort penisin per katunaret qe na udheheqin prej 25 vjetesh ,te majte + te djathte. sad but true.

   1. Lugati says:

    o QIF..QIFO. .ZGJOHU lale…me pastru halet ti kom lone ty…O QIF KOPERTONI

    1. aqif tahipi says:

     Or taj tirons kah katuni , nuk o turp per ty qi i sherbe shqupit tu i pastru qenefin ene tu bo ka i fije propagande.

     1. Lugati says:

      O QIF..QIFOOOOOOO..aje ka shko mer burr..si ka qene koha dill a shi

      1. @rturi says:

       Shko pastro halene e Salih Karaxhixhit se mbase te del ndonje llokme falas!

  2. Tirona says:

   O lugat i notes, me boj pak krahasimin midis Musina Kokalarin me Dritero Agollin ……….

   1. Lugati says:

    o robo jom tu u mor me QIF KOPERTONIN UNE qe nuk ha pyka as mei krah…ti m kerko mu krahasim m.kokalarin..me drito plere komunistin ..po prape se mor vesh chy ky muhabet ktu..se kuptoj per zotin o je tu mgaterru me nai tjeter…se ka ene i LUGAT tjeter qi shkru vjersha kilometrike…sido qofte se ma shpjego se bo keq

    1. Tirona says:

     O Lugat i notes, nuk po te kuptoj nje here thua Driteroi kombetar dhe nje here thua Driteroi komunist , habitem me ty, mos ke tymos nai cik nga ajo gjethja jeshile??. Mos prit qe Avokati te komentoj per Driteroin komunist, Avokati do boj shkrime vetem per ata njerez qe i kon sherby dhe i sherbejn kombit……??, ah cme bone o Lugat, duke u mor me ty mu dogj edhe pilafi edhe peshku, mle pa dreke sot??

     1. Lugati says:

      o robo tkom i drek borxh…..po driteroi kombetar ishte ironike…me i lexu komentet e mia e kupto sa fort i du komunistat une????hajt me t mara robo

 8. Sahadija e Xenit says:

  Kambanat bien per ata qe kane veshe…… Dobicit serb po i vjen fundi

 9. krysho ludovik says:

  cfare pi ky mo uljani njecike dozen?

 10. Tajari says:

  Long live USA and you Advocate ,you are full of optimism, thanks a lot god bless you…..

 11. Albanistan em i dashtun says:

  Edhe Taku si Saliu tall menderet me bagetine qe akoma merren dhe cperqendrojne vemendjen qellimisht nga e keqja akoma me e madhe nese aleanca e qelbesinave vazhdon to jete ne pushtet neser perseri. Taku ky plak I lajthitur nga duhani, rakia e etja per pushtet nuk u kujtua pse Gerdeci u injirua dhe se fundi plehrat kimike te dobishme sipas Edcobarit.

  Ti Taku e di mire qe nuk jane gjyqtaret por bosat e tyre ne krye te Partive qe duhen elimunuar te paret. I thua vetes avokat qe ben gjyqesine dhe drejtesine me zhgaravina gazetareske.

 12. tropojanic100 says:

  gjynaf qe nuk te beri rama minister ty,ngele pa poste ose te pakten te fitoje bashkine kur ishe dhe ti berishian kunder edvinit

 13. Dibrani-UK says:

  Ministeri i ardhshem i drejtesise duhet te jete zoti Ngjela. Kerkojme si popull te na jepet pafajqesia se na kane rrobetuar Sali Millosheviqi, Ilir Karaxhici dhe Fatos Papandreu.

 14. Lpl. says:

  Po clidhje ka se ka qene Lu ne Avganistan ambasador , apo te duket trim i forte qe ka luftu me arme .Po ke puna per trima ka boll ne Shqiperi si ata qe vodhen banken dje te cilet nuk jane pa Trima .Ha groshe te kuqe edhe ti si Kryministri qe nuk behet kurre KAPS , eshte gjithnje ne forme ne pergjigjet e tije , sepse han groshe te kuqe e thalba hudhret dhe eshte gjithe kohen i zhgerlaqur , ha edhe ti se te ben mire .

  1. Lpl. o kopil I Salihut, erdhe nga pushimet per pak kohe sa te paraqiteshe para Komisionit, qe I bere “Topin”, per ku kismet e mban frymen tani, bashke me ate debilen e Myslym Shyrit? Apo hikni nje here se lek keni, pse jo, mbathjani se per ju paska qene kjo jete….populli shkret po I vuan ato “qefet” tua. O kopili I kopilit te sheqeres. Ju zhdukte fara o zot…nga me I madhi deri tek me I vogli vdekshi…o ndyresire del edhe shkruan me pseudonime…hajt se edhe pak edhe do e shofesh veten si motrat…ne biruce.. o qose..

 15. tr says:

  Antishqipetaret jane te terbuar ,se ja hoqen Shqiperine nga duart e tyre te ndyra , nuk e rrjepin me , madje dhe ato qe kane marre do te pergjigjen .

 16. lili says:

  Jepi Taku, ti prape brenda e ke. Asnje ska per te te hedhur kocke. Prape domte ta fusin. Po kesaj radhe do e hash nga Rama dhe Sorrosi , do e hash dyshe

 17. Ina says:

  o LUGAT!!!? Lena,se kemi halle!Ti do gallatë!

  1. Lugati says:

   po ca te boj mi …INA. . kto hudhen perpjete se do ndryshoj nai gjo i besojne plenave ..e plenat per mu jane te gjithe..pa perjashtim..po ju lej rehat pra..hajt ja kalofshi mire

 18. Une says:

  Ky “avokati”nuk e heq dot profesionin e spiunit. I tille ishte atehere…, por i tille eshte edhe tani dhe i tille do te mbetet edhe keto 2-3 vite qe i kane mbetur. Nese do te beja ndonje roman per njerzit e pamorlshem ne Shqiperi, patjeter avokatit do ti rezervoja” kryet e vendit” si personazh super negativ. Ai mendon se nepermjet genjeshtres, poshtersise, shpifjes dhe te shemtuares do ti bind njerzit se po krijon te bukuren. Je nje goje e lige,e piste , qe vetem moral nuk njeh! Nje fjali e urte kosovare thote : ,,, i paftyri ta merr fytyren!

 19. Ju qe I dilni ne mbrojte Salih Karaxhicit, vdekshit bashke me familjet e juaja ju humbte emri. Aq te keqija qe I ka bere Popullit ai Monster, zoti ja shofte faren nga ai nipi me I vogel e deri tek krimineli salih plehu….edhe kush del ne mbrojtje zoti ju denofte me zhdukje fare….

 20. leo says:

  Indi, Pakistan afganistan…the? veshire te thuash se mbas ketyre vendeve me shume prosperitet dhe demokraci te nivelit te larte Shqiperia eshte nje ngritje apo ulje ne karrieren e tij si ambasodor.

 21. Simon Vrusho says:

  TËRMETI I PRITSHËM:
  19 QERSHOR 2017: 1 Qeveri teknike, koabitacioni, PS-PD. 2. Ministra teknicienë nga PS-PD. 3. 2 vjet kryeministër PS, 2 vjet kryeministër PD. 4. As E. Rama, as L. Basha kryeministër, por dy teknicienë. 5. KRIJOHET ADMINISTRATA, INSTITUCIONET shtetërore, jopartiake; 6. LSI në opozitë. 7. Arrestohet Ilir Meta. 8. Arrestohet Sali Berisha. 9. Arrestohet Ilir Beqja. 10. Arrestohet E.Rama. Këto arrestime tregojnë se tranzicioni sa delirant e snob, aq dhe kafshëror, 1991-2017 është mbyllur. Arrestimet dhe sekuestrimet e tjera quhen të rangut II, III, IV, V etj. Fillon një etapë, një fazë e re historike… POSTTRANZICIONI shqiptar i shek. XXI….

 22. fieraku NGA ferrasi says:

  Ky Avokati paska qene koqe
  Si Qe tha tre here me Kane rraf tre here pushken ma Kane marre
  Asnjehere s’ jam turperuar.
  Lugati MOS u merzit
  Sa te rrojme do degjojme.

 23. alfons says:

  Prekuror te pergjithshem e ke vendin ne zgjedhjet e ardheshme me ty nuk ja mban gajdja askujt.Saleshve po ju drdhet toka nen kembe dhe po flasin percart

 24. shabani says:

  Mbaroi kolera ruse qe kish infektuar vendin qe nga 45 ikni me pushime ne sevastopol se ketu burgu ju pret o medioker te te gjitha kraheve qe e vodhet kete popull deri ne babezi

 25. Na bashkoj kenga popullore says:

  Zoti Ngjela ne qoftse nje dite behet DREJTESI ne vendin tone pa pas parasysh gjynahet e tua do njifet dhe kontributi jot,te lumte sepse je frymzim per te gjith Shqiptaret e ndershem

 26. alphade says:

  Banda pedeiste eshte kapur pas “fijes se kashtes” si ai i mbyturi
  dhe kjo bande eshte kapur pas ” sovranitetit” , monitorimi i ligjit
  te Vettingut nga te huajt : SHBA-ja dhe BE-ja ,tash e quajne humbje
  te sovranitetit: jane thjeshte 10-20 juriste me nje nivel shume te
  larte profesionalizmi dhe keto banda pedeiste e quan si humbje
  “Sovraniteti”. Deri ketu , kjo bande hiqet ne syte e shqiptareve ul-
  tra patriote ,por po te shkojme jo me larg se 8-9 vjet kapobanda
  i bandes pedeiste ngazellehesh kur Shqiperia u pranua ne NATO !
  Dhe pothuajse te gjithe shqiptaret e perjetuan kete me nje gezim
  te jashtzakonshem dhe bene shume mire !
  Tash pyetja ime eshte shume thjeshte dhe jashtzakonisht e kuptuesh-
  me per cdo shqiptar qe mendon vete ,me kembe ne toke , cila konsi-
  derohet realisht humbje sovranitetit : monitorimi nga nderkombetaret
  i Ligjit te Vettingut apo prania e NATO-s ,ajo qe ka Topat ,armet bertha-
  more, ……bomben atomike , ?? Cdo shqiptar e ka te qarte dallimin esen-
  cial midis te pares dhe te dytes,sado pelivanlliqe te perdore banda e Saliut .
  Sekreti i gjithe kesaj zallamahie ,trysnie , kundershtimi ..qe ben banda
  e Vicidolit eshte pikerisht :hajduteria e pashembullt ne histori te vjedhjes,
  plackitjes e grabitjes nga kryehajni i Shqiperise : Sali Ram Berisha ! Ky e di fare
  mire qe me zbatimin e ligjit te vetingut eshte ” requiem eternum” i tij,dhe
  bandes jenicere qe Ai drejton . Me ligjin e Vettingut merr fund pushteti i fami-
  ljes se tij mbi parane ,mbi pasurite e patundeshme : investigim- konfiskim !
  Le te klithi ky hajdur se kjo rruge eshte bollshevisem ! Ato nuk jane parat e tij ,
  ajo nuk eshte pasuria e tij : ajo eshte plackitur,e grabitur , e marre me dhune
  qytetarit dhe fshatarit te varfer duke shfrytezuar ligjin famekeq 7501 qe vete
  ujdisen bashke me hajnin tjeter Tosin delenxhi !
  Ligji i vetingut ,ne se realizohet nje dite ,do t’i coje te gjithe prapa hekurave
  hajnat ,duke mos perfshire ketu krimet e Berishovicit qe i kalojne 280 te
  tilla dhe litari duhet vene te sheshi Skendebej .

 27. alphade says:

  Banda pedeiste eshte kapur pas “fijes se kashtes” si ai i mbyturi
  dhe kjo bande eshte kapur pas ” sovranitetit” , monitorimi i ligjit
  te Vettingut nga te huajt : SHBA-ja dhe BE-ja ,tash e quajne humbje
  te sovranitetit: jane thjeshte 10-20 juriste me nje nivel shume te
  larte profesionalizmi dhe keto banda pedeiste e quan si humbje
  “Sovraniteti”. Deri ketu , kjo bande hiqet ne syte e shqiptareve ul-
  tra patriote ,por po te shkojme jo me larg se 8-9 vjet kapobanda
  i bandes pedeiste ngazellehesh kur Shqiperia u pranua ne NATO !
  Dhe pothuajse te gjithe shqiptaret e perjetuan kete me nje gezim
  te jashtzakonshem dhe bene shume mire !
  Tash pyetja ime eshte shume thjeshte dhe jashtzakonisht e kuptuesh-
  me per cdo shqiptar qe mendon vete ,me kembe ne toke , cila konsi-
  derohet realisht humbje sovranitetit : monitorimi nga nderkombetaret
  i Ligjit te Vettingut apo prania e NATO-s ,ajo qe ka Topat ,armet bertha-
  more, ……bomben atomike , ?? Cdo shqiptar e ka te qarte dallimin esen-
  cial midis te pares dhe te dytes,sado pelivanlliqe te perdore banda e Saliut .
  Sekreti i gjithe kesaj zallamahie ,trysnie , kundershtimi ..qe ben banda
  e Vicidolit eshte pikerisht :hajduteria e pashembullt ne histori te vjedhjes,
  plackitjes e grabitjes nga kryehajni i Shqiperise : Sali Ram Berisha ! Ky e di fare
  mire qe me zbatimin e ligjit te vetingut eshte ” requiem eternum” i tij,dhe
  bandes jenicere qe Ai drejton . Me ligjin e Vettingut merr fund pushteti i fami-
  ljes se tij mbi parane ,mbi pasurite e patundeshme : investigim- konfiskim !
  Le te klithi ky hasajdur se kjo rruge eshte bollshevisem ! Ato nuk jane parat e tij ,
  ajo nuk eshte pasuria e tij : ajo eshte plackitur,e grabitur , e marre me dhune
  qytetarit dhe fshatarit te varfer duke shfrytezuar ligjin famekeq 7501 qe vete
  ujdisen bashke me hajnin tjeter Tosin delenxhi !
  Ligji i vetingut ,ne se realizohet nje dite ,do t’i coje te gjithe prapa hekurave
  hajnat ,duke mos perfshire ketu krimet e Berishovicit qe i kalojne 280 te
  tilla dhe litari duhet vene te sheshi Skendebej .

 28. Tirona says:

  Taku ha pilafin I fut nji puro dhe… Gromesin keto, I ziu, si shel pea mas ko..ve te dashit, rane tani e rane ketje ( i gatshmi ne fushen me 30 mije te vraret e 21 janarit), e ka nji te mire se si karagjoz nuk le kujtese nga keto gromesimat….I palodhshmi delirant nr 3, te rite zoti, a papagalo, tirona

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *