Vajza e Azem Hajdarit lë SHBA-të, për t’iu bashkuar PD-së?

Lulzim Basha ka mbajtur sot një takim me të rinjtë e PD-së, në selinë e kësaj partie.

Ai iu ka folur atyre për ligjin e arsimit të lartë, duke thënë se nëse do të bëhet kryeministër, do ta ndryshojë atë.

Ndërkohë, pas këtij takimi është raportuar se vajza e Azem Hajdarit, Rudina, do të lërë Amerikën dhe t’i bashkohet PD-së.

Kjo gjë u pohua nga vetë Basha, i cili tha se vajza e Azem Hajdarit i bashkohet PD-së, pas studimeve në SHBA.

Nuk dihet nëse Basha do ta kandidojë atë për deputete, apo thjesht do ta përfshijë në strukturat e PD.

Kujtojmë që vetëm pak ditë më parë u bë publik fakti se SHBA i revokoi vizën mamasë së saj, gjyqtares Fatmira Hajdari.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina.jpg","attachment_id":630435},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-1.jpg","attachment_id":630436},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-2.jpg","attachment_id":630437},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-4.jpg","attachment_id":630439},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-3.jpg","attachment_id":630438},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/rudina-5.jpg","attachment_id":630440}]

37 komente në “Vajza e Azem Hajdarit lë SHBA-të, për t’iu bashkuar PD-së?”

 1. santiago says:

  hajde se do plasi leku sheshit ,do i mbledhesh sic i mblodhi yt ate dhe joteme

  1. adri says:

   Nuk paska bere gje me te mire SHBA ja qe i ka refuzuar vizen asaj KRYEHAJDUTES Fatmira Hajdarit . Eshte Femra dhe gjyqtarja me e korruptuar qe egziston ne Shqiperi.
   tani po kthehet dhe kjo e vogla e saj per tu bere “ustalleshe”si nena e saj.
   Por PD ja ta harroje pushtetin, jo sot jo kete vit por kurre nuk do te vije ne pushtet nje parti Kriminele si partia demokratike. Pa u burgosur dhe denuar ata qe vrane njerezit e pafajeshem me 21 janar, pa u denuar per shperdorimet dhe korrupsionin ridvan Bode, Arben hajdut Imami Strazimiri, e te gjithe soji e sorrollopi i pd se se bashku me kryehajdutin Lulezim Basha qe eshte fajtor per shperdorimit dhe zhdukjes se 220 milion eurove ne tenderin e rruges durres kukes, marreveshjen antikombetare te firmoosur prej tij dhe sali berishes per faljen e detit greqise e shume e shume te tjera.

  2. Litari says:

   Ate ciken e hajdar-ordinerit e perzune,… Asaj I thane se ike me Tirane dhe jepe llogari me te teme… Nuk ka me viza me!! Si tipat sali, Ilir,fatmir,lulezim, apo shoke si (llalla),… Mijera ne Tirane do te arrestohen dhe celsat do hidhen ne DETE…

  3. Litari says:

   Ate ciken e hajdar-ordinerit e perzune,… Asaj I thane se ike ne Tirane ,.. jepe llogari me te teme… Nuk ka me viza me!! Si tipat sali, Ilir,fatmir,lulezim, apo shoke si (llalla),… Mijera ne Tirane do te arrestohen dhe celsat do hidhen ne DETE…

  4. Litari says:

   Ate ciken e hajdar-ordinerit e perzune,… Asaj I thane se ike ne Tirane ,.. jepe llogari me te teme… Nuk ka me viza me!! Si tipat sali, Ilir,fatmir,lulezim, apo shoke si (llalla),… Mijera ne Tirane do te arrestohen dhe celsat do hidhen ne DETE……………… …………

  5. Kujtimi says:

   Ky nuk eshte lajm se na erthka kjo , nje hajdut me shum , nje makok me shum

  6. Kujtimi says:

   Lul LLAPAQENI ka lajme te reja

  7. Kujtimi says:

   Lul LLAPAQENI ka lajme te reja…………

  8. Kujtimi says:

   Lul LLAPAQENI ka lajme te reja…………,,,,….

  9. Spartaku says:

   Santiago! Duket qe eshte kurve si e jema.Kjo e bija e Azem Hajdarit,kriminelit dhe hajdut bankash,do t’i sjell minuse te medha pd-ke.Jane fytyra te urryera.

  10. adri says:

   Vetem ne shqiperi ajo ha e pi qyl se ne Amerike duhet me e luajtur menderen fort se atje ka ligje dhe konkurrence. Ne shqiperise kjo picirukja ka mesuar nga nene e saj fatmira hajdar se leket fitohen dhe pa punuar prandaj dhe eshte kthyer.

 2. VK says:

  Po do kthehet se nuk ka kush ta mbaj me leke atje tani pas vettingut. Do vije te vjedhi direkt pa ndermjetes.

 3. guri says:

  Ku do shkoj vend tjeter.Ne amerike ka shku me letrat e Salehit dhe do i skadonin dhe nuk merr vize mo .Ketu e rren menja se do fitoj po e futi Lulushi si kandidate

 4. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  ?
  Ja dhe nji tjetër shqiponjë
  Qy vjen me shpëtue vatanin
  Po vjen qy shok’t e babit ta qin
  Njashtu siq ja qin adhe mamin.
  ?

  1. Kumarxhiu says:

   Si gjithmone i madh je o gopist me bejtet e tua te kendshme.

  2. Sal palla says:

   Hahahahahahaha

 5. Enno says:

  Tash po e nxjerr PD nga balta .

 6. FIX 316 says:

  Dicka e pabesueshme!…Babai i saj,po te ishte gjalle,do te ishte ne tjeter parti sot.

  1. albaniafirst says:

   FIX 316, babai I saj ka qene nje ndyresire, njesoj si Sala me Lulin. E vrane per pazarlleqet e ndyra qe kishte bere me kriminele te tjere.

 7. A says:

  Ah! Ti qenke moj Rudine! 😉

 8. Rozi says:

  Po kthehet se e sheh qe ne Shqiperi behesh rehat po u more me politike, dhe aq me mire po u bere deputet. Ne Amerike s’ka qofte te daja. Plus qe ne qofte se ka shku me vize studenti, Trump-i nuk e mban me, do t’i deportoje te gjithe, keshtu qe kjo po i del punes perpara. Ca shance i ka se shfrytezon emrin e te jatit,, por emri i se jemes mund t’i prishi pune. E gjefshin nga mos e pandehshin.

 9. 8 dhjetori says:

  Ah, shyqyr , tani shpetoi PD. O lul mendjendrituri vazhdo keshtu te keqen, se ti po e fundos perfundimisht PD-ne por i bere nje nder te madh Shqiperise. E shpetove nga Sali Serbi…hallall.
  Bravo te qofte e ke bere SHQUP=in ekuivalent me SHTEPIA E KURVAVE UNIVERSALE PUBLIKE, Jepi te lumt plaku….

 10. jani says:

  Aset i cmuar .kjo para dhe korpusi i azemit mbrapa = e fitore e sigurt. Ndani ministrite tashti cprisni. O medet kjo parti as ne opozite nuk do jete.

 11. shkodrani says:

  Bravo LUL, je patriot, Amerika shpall nongrada nenen ti i strehon ne PD. O GOMAR ME ZILE….. Te gjithe antiamerikanet jane futur ne SHQUP, keshtjella e fundit sovjetike ne Shqiperi.

 12. ceni says:

  Ua sa keq, si do beje Amerika tani pa kete trylylyne!?

 13. Ed tironci says:

  Hajde goce hajde se i sherbe kombit…soji i hajdarit o soj me gjak blu…kujdes sypeshkaqenin…se te qi ai..para e mrapa..po o ne mode sot!!

 14. Zhozituta says:

  Hajde se meqe jot eme nuk te vjen dot andej si e ndershme qe eshte, eja ti ketej ne te sat’eme.

 15. QIM PORDHA says:

  ik moj budallice kryetari ne detyre ka vrare babain tend

 16. 9 Maj 1945 says:

  NE AMERIKE SHANSET JANE TE BARABARTA PER TE GJITHE. KREJT NDRYSHE NE SHQIPERINE TONE ,ME FALNI, NE SHQIPERINE E TYRE. KETU NDIHEN PRONARE . DUAN TI BEJNE KARSHILLEK POPULLIT. I KANE NGRENE MISHIN, DUAN EDHE KOCKAT. KANIBALE E BASTARDE. KESHTU NDODH. KUR POPULLI LEJON QE RRUGACI TE NDEROHET SI HERO.

 17. Sali Kari says:

  qenka rrot pidhi , kjo dhe grida suma e nxjerrin PD ne nga balta

 18. Per cfare e don ameriken kur kane miliarda ketu.

 19. Bardhi Tolabi says:

  Tani,meqenese na vjen kjo prej Amerikes,e zgjidhi problemin e “fitores” PD-ja,si dhe “plotesimin” e te gjitha premtimeve elektorale qe do beje.Kjo kthehet nga Amerika dhe nuk dihet se cfare shkolle ka kryer,se me se eshte marre ne keto vite,si i ka nxjerre te ardhurat,e sa llogari bankare ka ne Amerike…Hallin e kam gjetke,se ne krah te saj,shoh nje njeri qe mund te jete i dashuri,bashkejetuesi apo bashkeshorti,me cfare detyre do te merret ky,se dhe ky nje “koke’ e madhe duhet te jete perderisa eshte i “lidhur” me te bijen e Azem hajdutit?Se ja allasendek,na “fiton” PD-ja dhe Luli na behet “kryeminister”,a do pranoje e bija e Azem hajdutit dhe zjarrvenesit dhe e bija e zuskes dhe hajdutes,te korruptuares,mamase te saj Fatmires,qe te jete ky i saj,me poshte se “kryeminister”?Sepse kjo,do pretendoje te behet “zonje e pare”,ne zyrat e SHQUP-it sepse eshte e bija e “themeluesit” sigurims te PD-se…Ca e koklavitur dhe me gjeti te pa “pergatitur” ku lajm…

 20. shqip says:

  Nuk e ka thirr lyl gerhima. E Kane perzene me dektetin e trampit. Keto Jane financuar nga parate e arabeve dhe krimit. Keshtu qe eshe nongrata per administraten amerikane. Megjithate kjo nuk e perjashton angazhimin ne strukturat e al nusra (korpusi mullah azemit). Dhe ketu mund te behet lidhja me titullin e artikullit. Mqs lyli eshte si perfaqsuesi de jure i ” hamasit ” shqiptar.

 21. Na bashkoj kenga popullore says:

  Qelbsindhek i madh,vari kollaren

 22. Wendy-B says:

  Nje partizane me shume :).

 23. Per Rudin says:

  Anjeri nuk e ka kuptuar qellimin e vertete te futjes se saj ne PD. Ajo, duke qene e ndergjgjshme se Azemit ja punoi Saliu, vjen per revansh, do vije e do ta marre kalane nga brenda (si komunistet). Do ta shpartalloje Saliun dhe pike.
  Hec aty Rudina te çafsha ballin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *