Zbulohen hajdutët e bankave

Nga Bledi Mane-Public Enemy

fb.com/bledi.mane

instagram.com/bledimane

Nuk u mjaftuan pushimet e shtrenjta ne Cancun te Meksikes por pas tyre, ndaluan edhe ne Spanje.

Te lodhur nga udhetimi i gjate mes dy kontinenteve, me porosi te veçante u kishte ardhur nga Tirana edhe makina 4×4, nje Porche cayenne.

I priste ne aeroportin e Madridit dhe prej andej voziten ne Jug te Spanjes, ne Cadiz.

Bashke me makinen i hipen nje jahti luksoz dhe pas gati 40 ore udhetimi ne dete e oqeane, mberriten ne ishujt Gran Canaria jo larg kontinentit afrikan.

U rehatuan ne Playa Meloneras dhe per 10 dite rresht, shijuan diellin dhe plazhet e Oqeanit Atlantik.

Pasi u nxine nga dielli, jo nga turpi i harbuterise u kthyen serish ne kontinet e me pas vazhduan rrugen te atdheun e tyre, ne Shqiperine e leckosur e te menderosur nga babai i njerit dhe nga vjehrri i tjetres.

Nderkohe qe ju strukeshit nen te ftohtin e janarit, keto dy plangprishesit paraprishesit shpenzuan per gati 20 dite pushime rreth 32 mije euro ne dy kontinente.

Budallacka e “Myslym Shyrit” nga Tirana dhe nipi i Sheqeres nga Viçidoli i Tropojes vazhdojne ende me karshillekun e tyre fodull e pervers te sfidojne cdo vetting ligjor, moral e social.

Fotografite e tyre ardhur nga Gran Canaria zbulojne nje deshmi tjeter tronditese.

Automjeti i perdorur prej tyre me targen AA 007 CB rezulton te jete ne pronesi te Alban Hysenit, nje sipermarresi minierash kromi ne Bulqize me lidhje te aferta me familjen Berisha…

Ndaj mos ulerisni kur nje here ne 6 muaj grabitet ndonje banke.

Keto dy bandillet e doktorit kane 8 vjet ne pushtet dhe 4 vjet ne opozite qe vazhdojne te na grabisin dhe ne nuk pipetijme nga frika se mos mercenaret e tyre nordike vijne e na kercenojne te dera e shtepise.

Ne protesten e 18 shkurtit do dale edhe Armina por ende nuk ka menduar cfare do veshi: tanga te kuqe dhe fustan blu apo fustan blu dhe tanga te kuqe? 🙂

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3.jpg","attachment_id":"630291"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-2-1.jpg","attachment_id":"630293"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-1-1.jpg","attachment_id":"630292"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3-1.jpg","attachment_id":"630294"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-4.jpg","attachment_id":"630295"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-6.png","attachment_id":"629502"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/Armina-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/Armina-1.png","attachment_id":"616687"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-5.png","attachment_id":"629501"}]
                 Loading...