Në konventën e LSI-së nuk mungojnë kritikat ndaj qeverisë: Nuk meritojmë të jemi vend i kanabizuar

Në konventën e LSI-së ka pasur edhe kritika ndaj qeverisë “Rama”.

Nënkryetarit të LSI-së, Luan Rama ka pakënaqësi nga puna e ekzekutivit sa i takon çështjes së kanabisit.

Teksa ka falënderuar rininë në sallë për praninë e saj në Konventën e LSI në Tiranë që po mbahet në pallatin e Kongreseve, Rama theksoi se të rinjtë nuk meritojnë të jenë pjesë e një vendi të kanalizuar.

“Nuk e meritoni të quheni rina e një vendi të kanabizuar, e një vendi të kriminalizuar sepse një pjesë e politikës guxoi ta fuste krimin edhe brenda radhëve të saj”, tha Luan Rama.

Fill pas fjalës së tij, në podiumin e Konventës u shfaq kreu i LSI-së, Ilir Meta, i cili me humor pohoi se: “Po ta dija qe Luan Rama do ta kishte fjalën kaq të zjarrtë, do flisja përpara tij”.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Në konventën e LSI-së nuk mungojnë kritikat ndaj qeverisë: Nuk meritojmë të jemi vend i kanabizuar”

 1. Fredi FR says:

  Funderrine,LSI eshte parti e hajduteve,jeni ju barra e vendit. Edhe PD po mos te ishit ju nuk do bente aq vjedhje sa beri. Ju hajdutet e kriminelet i thithni si magnet,jeni llum,edhe ata qe ju votojne e dine dhe e pranojne.

 2. pedro i ri says:

  Kanabisit mund te kontrollohet nje dite. Por mafia LSI si do kontrollohet?

 3. Shpjeguesi says:

  Po Cim Selamin ne Parlament ,pjese te krimit, kush e futi?!!!

 4. Toni says:

  LSI, kancer qe duhet shkulur nga rrenjet.

 5. Teuta says:

  Si quhuet ajo femer qe shkon sa te nje burre te tjetri ? Nuk e dini ? Po kurve quhet ,a derman. Nuk me besoni mua ? Pyesni Sali berishen se ai merret me kurvat se ku hyjne e ku dalin. Po LSI-ja qe shkon te PD apo PS pse mos ta quajme Parti Kurve? Si ,si ? Quhet Lesbike se fjala parti eshte e gjinise e femrore? Po mire edhe lezbikja qe kalon sa te nje femer te tjetra Kurve quhet ……….

 6. qorri me motorr says:

  Nuk meritojme qe vendi yne i bukur ti mbetet ne dore Ilir Metes, mishngrenesit, dhe te brejtesave llupes si ty, Luan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *