Reagimi i DAR: Shkeljet e nëndrejtoreshës që piu mbidozë ilaçesh

Drejtoria Arsimore Rajonale e Tiranës reagoi pas ngjarjes së ndodhur me nëndrejtoreshën e shkollës 9-vjeçare në Tiranë, e cila piu mbidozë ilaçesh pasi u pezullua nga puna.

“Nëndrejtoresha ka bërë grafikun e orëve, pasi 22 orët që duhet t’i bënte mësuesi i larguar i bënin mësuesit e tjerë. Nëndrejtoresha ka shkelur ligjin, pasi nuk ka raportuar mungesën e punonjësit në detyrë. Ende nuk është shkarkuar. Të hënën merret vendimi për drejtoreshën dhe nëndrejtoreshën”, thuhet në reagimin e DAR Tiranë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Reagimi i DAR: Shkeljet e nëndrejtoreshës që piu mbidozë ilaçesh”

  1. emigranti says:

    duhet te shkarkohet qe te vene mend te tjeret te mos behet shkelje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *