Shqetësim në Afrikë, shtohet numri i bastexhinjve

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Gjithmonë e më shumë afrikanë po nisin të luajnë baste sportive, ndërsa industria shumë miliardëshe vazhdon që të rritet.

Por ky fenomen ka nisur që të sjellë shqetësime në shumë shtete.

Në Gana, Kenia, Nigeri dhe Afrikë të Jugut ka një rritje të numrit të njerëzve që luajnë baste sportive si edhe bixhoz.

Lotaritë, pokeri, slot-et, lojërat në kazino dhe bastet online janë trendi më i ri.

Shumë sipërmarrës dhe kompani të huaja po fitojnë miliona dollarë falë rritjes së këtij fenomeni.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *