Basha për 18 shkurtin: S’do të biem poshtë Rumanisë. Unë produkt i hapjes së PD, ju të rinjtë produkti im…

Kreu i PD-­së, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me të rinj profesionistë. Ai tha se shqiptarët kanë marrë shembull nga Rumania, e cila e detyroi qeverinë me protesta të anulojë amnistitë për politikanët e korruptuar.

“Shembullin e fundit në Rumani e ka parë gjithë bota, shqiptarët, rinia shqiptare nuk mund të bjerë poshtë këtij shembulli. Kjo është në dorën e gjithsecilit.

Unë jam produkt i kësaj hapje, hapjes së Shqipërisë dhe PD. Këtë bekim dhe shans dua ta bëj të mundur sot për gjithsecilin që është këtu”,­ tha Basha.

Basha u shpreh se taksa progresive ka patur efekte shkatërruesë mbi shtresën e mesme, që janë edhe njerëzit për të cilët Shqipëria ka më shumë nevojë.

Para disa ditësh doli një statistikë për numrin e madh të mjekëve që po largohen nga Shqipëria. Kjo gjendje kërkon një sistem fiskal të ri.

Taksa e sheshtë ndihmon jo vetëm sipërmarrësit por edhe shtresën e mesme. Taksa e sheshtë 9 përqind, si pjesë e paketës fiskale të programit tonë, do t’i rikthejë shtresës së mesme mundësinë të gëzojë frytet e djersës së vet dhe ta motivojë më shumë.”

Ai u shpreh se biznesi duhet të jetë aleat, por qeveria nuk mund të bëhet njësh me të. “Po u ul biznesi me politikanin, humbet qytetari. Po u ul ministri apo kryeminsitri me biznesmenin në skuta të erreta, shanset janë të gatuajnë dicka kundër konsumatorit, kundër sipërmarrësit kundër qytetarit dhe punëmarrësit.

Flas për partneritet i cili synon produkt në interes publik, të rrisë punësimin përshembull. Si mund ta rrisim ne atë? Ne kemi një zgjidhje.

Skema ime bazohet në praktikat më të mira gjermane dhe europiane. Ofrojmë 10 mijë stazhe për ti krijuar studentëve një kontekst ku të hedhin hapat e parë për tu përfshirë në tregun e punës dhe për të konkuruar.

Asnjë prej jush nuk kërkon lëmoshë, të gjithë keni kërkuar vetëm shanse të barabarta.”

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Basha për 18 shkurtin: S’do të biem poshtë Rumanisë. Unë produkt i hapjes së PD, ju të rinjtë produkti im…”

 1. kombi says:

  KOKRRA E IDIOTIT , NDERSA ATA QYTETAR DHE FSHATAR , QE DEGJOJNE PD, JANE ME IDIOTE . LULKES DHE BERISHES NUK JU DOGJ BARKU PER POPJLLJN ,POR KANE VETEM HALLIN E TYRE ,SI TE SHPETOJNE NGA REFORMA , SI TE SHPETOJNE NGA BURGJET .

  1. Tani says:

   Krykriminelet duan te shpetojne bythen. Te gjithe ata qe mund tju shoqerojne jane aq idiote sa nuk mund te shohin krimet tuaja, ose jane kriminele vete. Ti dhe bosi jot Sali Pashe Toptani more Lulzime serbi nuk mund te rrezoni Edi Ramen sepse ai eshte dora vete Ismail Qemali i dyte. Po punon me mish e shpirt per kete popull dhe nuk mund ta rrezoni. Une do ti thosha z KM Edi Rama qe duhet te perdore policine nese rrugacet e ketyre krimineleve thyajne rendin. Nese jane paqesore le te rrine gjithe diten perreth KM apo kudo. Por nese thyajne rendin policia dhe forcat speciale duhet te jene ne kembe. Arrestojini per thyerjen e rendit dhe perdorni drurin. Mos i lejoni te thyejne rregullat dhe shkaterrojne qytetin.

 2. Toni says:

  Protesta e 18 shurtit duhet te behet kunder te korruptuarve te te gjitha ngjyrave perfshi te gjithe ata qe drejtojne ate proteste si Basha, Bersha, Bode e kompani. Ajo duhet te kthehet kunder tyre dhe tu kerkohet te dorezojne parat dhe psurite e vjedhura popullit Shqiptar. Mjafte e ropet genjyet dhe mashtruat me sllogane demokracie e antikomuniste. Askush nuk ju beson me po prisni vetingun qe te mirrni ate qe mertoni sikurse hajdutet e Rumanise. Shoqeria civile duhet ta drejtoje protesten kunder-korrupsion dhe te mos ndaloje derisa te hiqen nga politika keta Kameleone qe mbajne nje pjese te popullit me mashtrime te pafundme. POSHTE PSEUDO-DEMOKRATET !!!!

 3. Labi says:

  Dil ne shesh me grupin e pederasteve se do ju shkerdhejme pragun

 4. Milan says:

  Ku je produkti i vjedhjes produkti i korupsionit e produkt i tradhetis.

 5. Fatosi-kosove says:

  Edhe asafi ka ftyre njeriu,edeh putini poashtu,edhe millosheviqi ishte “njeri” poashtu edhe nikoliqi eshte nejri qe dikur mbante uniforme ushtarake dhe duart me gjak shqiptaresh kurse sot mban kostum presidenti,edhe shesheli ishte njeri dhe bente protesta ne kosove ate kohe per lirin e popullit serb,edhe pse jetonin me mire se vet serbet ne serbi,por ishte pretekti qe mos ndonje shqiptar kosove do te reagonte dhe pastaj behej ajo qe behej dhe e pa megjithse me vonese edhe bota,une dhe fatmiresisht mbi 90% e shqiptareve nuk shofim asnje dallim mes lulit sali berishes dhe atyre qe permenda me larte,i vetmi dallim eshte koha por se edhe dihet se krimineli kerkon momentin qe te pergjaket pa e qare koken per njerezit dhe ska dyshim se ato 3.2 miljon dollar te grabitura para tre ditesh do ti mjaftojne lulit qe te mbedhe aq kriminel sa te orvatet te beje gjakderdhje,ju siguroi se ky eshte qellimi i vetem i tij.

 6. kopani says:

  Me cfare mandat perfaqesimi ka moral e surat , ky i pa fytyre te flase ne emer te Popullit te Qytetareve Shqiptare ky Maskara ky Qelbanik se bashku me Vellane Siamez Korbin e Zi ,?! Si ka mundesi qe keta Gjiriza te kesaj politike qenerish rrugece te zgjebosur kazanesh rrugesh , bejne udheheqesin e ketij populli , duke i futur ne kallepin e ketyre te pa fytyreve , te cilet guxojne te poshterojne kete popull duke e barazuar vehten si ze dhensit e vullnetit te tyre ?! nder kohe qe Sobrani eshte shprehur ne menyre Plebishitare per kete Mazhorance dhe Liderin e kesaj Mazhorance , Kryeministerin e nderuar te ketij Vendi zotit Edi Rama .Dhe po ky popull do dije te vleresoje njerzit e punerave dhe veprave historike te realizuar e per vazhdimesine e tyre . per me pak se 2 dy vjet volumi i puneve e transformimet e realizuara ne Bashkine me Krye Bashkiak zotin Veliaj sigurisht edhe me bekimin dhe mbeshtetjen e Pushtetit Qendror eshte bere me shume se ne gjithe vitet e pushtetit kriminal te PD me Salih Llapaqenin dhe keta dy kelyshe te tija , pa bere fjale per nje mal te tere me vepra , reforma jetesore per gjithe shqiptaret ne gjithe Shqiperine . E turpeshme , denigruese , injoruese per gjithe popullin kur shikon qe nje grusht rrugecer , maskarenj bejne avokatin dhe Liderin Popullor ?! Fytyra te felliqura te pa nenshkuar edhe per sa kohe ndoshta .

 7. niki says:

  Si mund te pretendoj per te drejtuar vendin nje njeri i tille ,pasi vodhi 230milion euro dhe nuk u paraqit asnjehere, pasi vrau 4 vete me 21 janar,pasi shiti territorin,pasi vodhi bashkine e Tiranes dhe nuk dinte ta drejtonte ate etj……..

 8. gram says:

  Basho, ne Rumani doli populli pa parti ne krye , perca si puna jote qe qeveria donte ti fale!
  Turp te keshe idioti Basha qe tallesh me cadristet dhe militantet! Voto Vetingun dhe pastaj dil kunder qeverise!
  Pleher! Guxon edhe te na fyesh! Cdonjeri ka nje telefon einternet cdo minut ,cdo jave e vit!
  Mer leckat pas 18 Qershorit dhe nisu per Rusi! Te pranon si qytetar emigrant te lire, se s’do keshe imunitet! Por ne qe na ke vjedhur me ane te VEFES dhe rruges se Kombit nuk do te rreshtim gjithe jeten duke te mallkuar, ty dhe babin tend politik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *