FOTOT/ Gjuetia ndaj tigrit vrasës që shqeu 6 persona

Një tigër në Indi ishte kthyer në tmerrin e banorëve,  duke vrarë gjashtë prej tyre.

Fshatarët nisën gjuetinë për të kapur grabitqarin dhe pas shumë përpjekjesh e kapën atë.

Tigri u largua nga rezerva indiane e tigrave “Pilibhit” përpara 4 muajsh dhe qëndronte në fshatrat përreth në kërkim të ushqimit.

Fshatarët përdorën traktorë për të sheshuar fushat me kallam sheqer, ndërkohë që më pas rojtarët mbi elefantë nisën që të kërkonin kafshën, të ndjekur nga fshatarë që mbanin me vete sëpata dhe shkopinj.

Kur u pikas ai u godit me pushkë me qetësues dhe u fut në kafaz.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-4.jpg","attachment_id":"631441"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-1.jpg","attachment_id":"631439"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-2.jpg","attachment_id":"631440"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-5.jpg","attachment_id":"631442"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-6.jpg","attachment_id":"631443"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-7.jpg","attachment_id":"631444"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-8.jpg","attachment_id":"631445"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Tigri-9.jpg","attachment_id":"631446"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *