FOTOT/ Kjo është femra që ka udhëtuar më shpejt në 196 shtetet e Tokës

Cassie De Pecol  27 vjeçe dëshironte me çdo kusht që të vizitonte të gjitha shtetet e botës, e për këtë arsye e la punën dhe në korrik të 2015 nisi udhëtimin e ëndërruar.

Amerikania vizitoi 196 vende të botës në vetëm 18 muaj.

Ajo u bë personi që ka udhëtuar në kohën më të pakët në të gjitha shtetet e planetit dhe gruaja e parë që shkeli në çdo shtet.

Edhe pse këto biletat për udhëtimet ishin të kushtueshme, ajo arriti të gjente fondet falë sponsorizimeve, për më tepër që kurse 10 mijë dollarë duke punuar si kujdestare fëmijësh.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-7.jpg","attachment_id":631378},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-1.jpg","attachment_id":631372},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-2.jpg","attachment_id":631373},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-3.jpg","attachment_id":631374},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-4.jpg","attachment_id":631375},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-5.jpg","attachment_id":631376},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-6.jpg","attachment_id":631377},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Cassie-De-Pecol.jpg","attachment_id":631379}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *