FOTOT/ Kjo është “Shtëpia e Bardhë Dimërore” e Donald Trump-it

“Mar-a-Lago” është “Shtëpia e Bardhë Dimërore” e presidentit Donald Trump,  e ndërtuar në Palm Beach të Floridës.

Numri 1 i shteti amerikan ka shpenzuar me miliona dollarë për rregullimet dhe dekorimet brenda, që kur e bleu atë në vitin 1985.

Në këtë rezidencë ka një dhomë të veshur me flori, me vlerë rreth 5 milionë dollarë.

Rezidenca e madhe ka 128 dhoma, 6 fusha tenisi, 1 fushë golfi, 1 fushë briketi, pishinë, Spa dhe palestër luksoze.

Aty gjendet edhe plazhi privat, e buzë tij janë 8 kabina.

Në vitin 1995, Trump e ktheu vendin në një resort privat me anëtarë me pagesë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump-1.jpg","attachment_id":"631314"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump-2.jpg","attachment_id":"631315"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump-3.jpg","attachment_id":"631316"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-4.jpg","attachment_id":"631317"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-5.jpg","attachment_id":"631318"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-6.jpg","attachment_id":"631319"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/Vila-trump-8.jpg","attachment_id":"631321"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/vila-trump.jpg","attachment_id":"631322"}]

1 komente në “FOTOT/ Kjo është “Shtëpia e Bardhë Dimërore” e Donald Trump-it”

  1. Koco Koqedhima says:

    Ore ja lumsha Trampit u bo president po une mavria vec pasha i jugut kerkova si Ali Pasha n vaktit e sme lane. Biznesmen si Trumpi jam me pare djerse te popullit i kam bo. Vile Trumpi n Palm Beach vile dhd ine ne Himaea Beach biles me gure te gdhendur. Vetem se nuk e kam vesh me ar. Do e vesh dhomen time te gjumit. Po kam frike se shoku i pensionit kLlami gjat po mi fut pilat e dinamitit qe te shkateroje. Po une stundem o behem jo pasha po sulltan i shaiperise. Do rroni dhe do e shikoni. Koco qe ju do shume. Ah se harrova rrogen tjeter pas 4 muajsh se jam pak keq as brisk te rruhem skam

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *