FOTOT/ Selaniku në gatishmëri për çaktivizimin e bombës 250 kg

Rreth 72 mijë persona u evakuuan nga autoritetet greke në Selanik, pasi në lagjen “Kordelio” në perëndim të qytetit, u gjet një bombë 250kg e pashpërthyer nga Lufta e Dytë Botërore.

Punëtorët po bënin gërmime gjatë punimeve për zgjerimin e depozitës së një pike karburanti kur e gjetën.

Mes banorëve të evakuuar ka edhe shumë emigrantë shqiptarë, që jetojnë brenda në një rreze prej 2 km nga vendndodhja e bombës.

Bomba u çaktivizua nga xhenierët në mesditë dhe u transportua në një repart ushtarak, 50 km larg Selanikut, ku dhe do të bëhet asgjësimi i saj.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-1.jpg","attachment_id":631525},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-2.jpg","attachment_id":631526},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-3.jpg","attachment_id":631527},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-4.jpg","attachment_id":631528},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-5.jpg","attachment_id":631529},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-6.jpg","attachment_id":631530},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-7.jpg","attachment_id":631531},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-8.jpg","attachment_id":631532},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-9.jpg","attachment_id":631533},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-10.jpg","attachment_id":631534},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/selanik.jpg","attachment_id":631535}]

2 komente në “FOTOT/ Selaniku në gatishmëri për çaktivizimin e bombës 250 kg”

  1. .. says:

    Bravo eksperteve ushtarak Grek, treguan edhe nje here Profesionalizmin e Tyre, duke shpetuar mijera Jete Grekesh dhe Emigrantesh.

  2. ::::::: says:

    Kujt po i rruhet akoma si ka ngritur te gjithe jevgjit zgubthi ajo bombe disa jevgjite Anadolli me pak nuk do te ishte keq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *