FOTOT/ Shqiptarja vrau veten pasi qëlloi fëmijën me thikë, karabinierët hetojnë ish të dashurin italian

Një tragjedi e paralajmëruar. Kështu e konsiderojnë fqinjët vetëvrasjen e Elida Zeros, shqiptares e cila goditi me thikë djalin saj 7 vjeçar.

Pas aktit, në gjendje të rënduar emocionale u hodh nga ballkoni i banesës në katin e tetë duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Sipas “Republiça”, fëmija që quhet Joel ndodhet në spital me plagë të rënda, por pa rrezik për jetën.

Mësohet se ai ka dëmtime në duar dhe në bark, pasi ka tentuar që të mbrohet nga goditjet me thikë të nënës së tij.

Mediet italiane shkruajnë se gruaja bashkëjetonte me një italian, me të cilin kishte pasur një lidhje problematike, me akuza të ndërsjellta për dhunë.

Por ka edhe dyshime të tjera. Sipas medieve italiane, në momentin e ngjarjes në banesë ka qenë edhesh i dashuri i saj, Dante Scrivano, 54 vjeç.

Hetuesit kanë marrë në pyetje të atin, i cili ka deklaruar se ai erdhi në shtëpi pasi kishte ndodhur tragjedia.

Shqiptarja kishte qenë në Francë me fëmijën ku kërkoi azil, por ajo u soll sërish në Torino nga ish partneri, i cili i kishte gjetur edhe shtëpinë për t’u strehuar.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-zero-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-zero.jpg","attachment_id":631555},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/eluida-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/eluida-4.jpg","attachment_id":631556},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-5.jpg","attachment_id":631554},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-2.jpg","attachment_id":631553},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/eldia-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/eldia-3.jpg","attachment_id":631552},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/eldia-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/eldia-1.jpg","attachment_id":631551},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/elida-5.jpg","attachment_id":631554}]

3 komente në “FOTOT/ Shqiptarja vrau veten pasi qëlloi fëmijën me thikë, karabinierët hetojnë ish të dashurin italian”

  1. Phoenix says:

    Kjo plehra me mire te mos kishte ekzistuar kurre! Ne jete nuk ka rendesi se cfare te ndodh, rendesi ka si e perballon (pavaresisht kombesise). Ashtu si ka pasur ndjenjen kafsherore per ta ngjizur, duhej thjeshte ta conte diku ne nje vend te sigurt dhe vetem atehere mund te hidhej me gjithe qejf. Funderrine!

  2. tfgs1 says:

    ZERO ne cdo aspekt………………..

  3. WEB1 says:

    Nuk lane zakon pa u marre italianeve ,,,,,,duke filluar nga ed rama me “lungomaren “,legjitim “,arti kulinar ,patenta me pike ,”non grata “etj etj ,,dhe ne fund kjo psikopatja qe kishte per burre babagjyshin e vitit te ri per nga mosha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *