Haradinaj i kundërpërgjigjet Daçiçit: Ti je vrasës, përgjigju për krimet që ke bërë

Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur Ivica Daçiçit duke e quajtur zëvendëskryeministrin e Serbisë vrasës e pushtues. Ish kryeministri i Kosovës thotë se Daçiç ka mbrojtur shtëpinë dhe popullin e tij, kurse serbi po i harron krimet që i ka kryer vet e shokët e tij edhe në gra e në fëmijë.

Statusi

Kur të vërsulet krimineli!

Ivica Daçic, ka hapur luftë personale me mua, që e kam mbrojtur shtëpinë e popullin tim dhe po i harron krimet që i ka kryer vet e shokët e tij edhe në gra e në fëmijë.

Unë kam qenë luftëtar lirie e jo pushtues e vrasës si ai e shefi i tij!

Pavarësisht se kam bërë luftë mbrojtjëse e në përputhje me ligjet ndërkombëtare të luftës, unë i jam përgjigjur drejtësisë ndërkombëtare, e nuk jam fshehur si ai qindra zyrtarë të tjerë serbë, të cilët bashkë me Daçiqin, i kanë zhdukur dëshmitë e krimeve të kryera në Kosovë!

Daçiqi duhet të flasë për krimet e tij e të shokëve të tij, e të mos kujtoj që i shlyen krimet e veta duke shpifur ndaj meje!

Unë kurrë nuk jam shqetësuar kur më janë vërsulur kriminelë të tipit të tij, as në 98-99 e as sot!

Ai duhet të shqetësohet për krimet e veta, sepse unë kam dalë i pastër si loti!

Hala nuk është vonë që drejtësia ndërkombëtare ta shohë e ta gjykojë jetën kriminale të Ivica Daçiqit dhe jo vetëm!

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Haradinaj i kundërpërgjigjet Daçiçit: Ti je vrasës, përgjigju për krimet që ke bërë”

 1. tonia says:

  Nuk besoj se Ramushi ka thene se Daçiç “ka mbrojtur shtepine dhe popullin e tij” siç shkruhet ne fillim te artikullit.Kete e ka bere UCK e Haradinaj me shoke. Duket qe eshte lapsus I shkruesit por qe ndryshon totalisht kuptimin dhe te verteten.A ka redaktor e korrektor ne gazeten Tema? Keto raste jane te papranueshme per lexuesit dhe sidomos per nje gazete serioze.

 2. tonia says:

  Nese nuk desheroni te botoni verejtjen time,te pakten korigjoni gabimin qe keni bere duke e quajtur Dacicin si mbrojtes te vendit dhe te popullit te tij.

 3. redi says:

  Bravo , Hajredinaj.
  Shume mire ua ke plasur mostrave….respekt…
  Sa oer pseudomodernet ne Tirane , qe degjojne kermat sebe perpara djemve te shqipes….turp tu vije…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *