Manchester City në garë për shërbimet e Dybala

Pas Realit të Madridit në garë për të marrë shërbimet e sulmuesit të Juventusit është futur dhe skuadra e Manchester City.

Lajmi është raportuar nga e përditshmja britanike “Mirror” e cila ka shkruar se drejtuesit e skuadrës angleze janë gati ti ofrojnë një shumë prej 21.3 milionë paund Juventusit për bomberin argjentinas.

Gjatë ditëve të fundit kontaktet mes dy drejtuesve të klubit janë rritur shumë pasi Juventusi nuk dëshiron që ta transferojë sulmuesin në La Liga duke preferuar më së shumti kampionatin anglez.

Paulo Dybala ka  një kontratë me Juventusin deri në vitin 2020, dhe klauzola e largimit të tij është 38.3 milionë paund.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *