Erjon Braçe ironizon Blushin: Shante Ramën pse u zgjodh kryetar me 95% të votave, vete e zgjidhet vetë kryetar me 95% me anëtarë Facebook-u

Deputeti socialist Erjon Braçe, ka ironizuar Ben Blushi, që dje u zgjodh kryetar i partisë së vet me 95% të votive.

“95% kryetar!!

A mund te me tregoje kush diferencen;

Iken nga nje parti duke share, akuzuar, sulmuar e bere cope- cope, perse kryetari aty fiton me 95% te votave te anetareve ne nje votim te pergjithshem me leter e kuti dhe, nderton nje “parti” tenden, e reklamon si risine e demokracise dhe, vete e “zgjidhesh” kryetar me 95% te votave te atyre qe si ke pare kurre, nuk i ke takuar ndonjehere, por i quan anetare te partise pse te bejne “like” ne Facebook.

95% mbetet i njejte!!

Anetaret dhe “anetaret”, ndryshojne natyrisht.

Eshte dallimi mes atyre qe ekzistojne dhe atyre qe nuk ekzistojne”, shkruan Braçe.

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Erjon Braçe ironizon Blushin: Shante Ramën pse u zgjodh kryetar me 95% të votave, vete e zgjidhet vetë kryetar me 95% me anëtarë Facebook-u”

  1. st says:

    Partia libraria me kryetarin e saj bibliote-karin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *