Tahiri: Policia sot është në qendër të vëmendjes, kjo është përplasja e të djeshmes me të sotmen

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka inauguruar fillimin e punimeve për rindërtimin  e Komisariatit numër 6 në Tiranë.
Është një investim i qeverisë shqiptare me një fond prej 2 milion dollarësh.
Ky komisariat do t’i shërbej 150 mijë banorëve të kryeqytetit.
‘’Komisariati numër 6 do të ketë dhoma shoqërimi me të gjitha kushtet për të respektuar të drejtat e njeriut, qoftë për fëmijët ashtu edhe për gratë të cilat do të jenë veçmas.
Policia deri dje ishte e braktisur. Sot është në qendër të vëmendjes tonë me më shumë infrastrukturë me më shumë kapacitet për t’i shërbyer qytetarëve.
Kjo është përplasja e të djeshmes me sot, por kjo është edhe përplasja mes Shqipërisë së llafeve dhe asaj të punës’’, tha ministri Tahiri.
Duke ju përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me hetimet për zbardhjen e disa grabitjeve, Ministri i Brendshëm deklaroi se rezultat do vinë së shpejti.
‘’Mua më rezulton se Policia e Shtetit ka zbardhur disa ngjarje përfshirë edhe grabitjes e bankave.
Hetimet po ecin përpara. Bëni durim.
Ju falenderoj që prisni prej nesh që ngjarjet t’i zgjidhim brenda ditës, por në asnjë vend të botës, ngjarjes nuk zbardhen brenda ditëve.
Bëni durim rezultatet do vinë’’ shtoi ndër të tjera ministri Tahiri.
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *