Takim mes Donald Trump dhe Vladimir Putin, zëdhënësi i presidentit jep lajmin

Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai rus Vladimir Putin  duket se kanë planifikuar të takohen personalisht.
Zëdhënësi i liderit rus, Dmitry Peskov tha se takimi i parë është rakorduar që të ndodhë në samitin e G20 në korrik.

Më tej ai u shpreh se  se nuk ka pasur asnjë marrëveshje të veçantë që kjo mbledhje të bëhet edhe më herët.

“Ne nuk kemi informacion specifik në lidhje me takimin e mundshëm ndërmjet Putinit dhe Trump deri më tani, ne nuk e kemi konsideruar ende me datë. Duke supozuar se ekziston një samiti G20 në korrik të këtij viti, në një mënyrë apo tjetër presidentët do të takohen atje, por, siç e dini, kemi dëgjuar të flitet për mundësime e një takim të mëparshëm. Deri më tani nuk ka asgjë të veçantë në këtë drejtim”,u shpreh Peskov.

Më herët, Putin tha se Ljubljana e Sllovenisë, do të ishte vendi i mundur për një takim të parë me Donald Trump.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Takim mes Donald Trump dhe Vladimir Putin, zëdhënësi i presidentit jep lajmin”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  dite te veshtira po vijne per sumat sunite……………….

  1. robert says:

   Jevget e Ballkanit (greqia) po del ne ankand …….

 2. Bushi says:

  Le te takohen,nuk ka asgje te keqe.Te gjithe presidentet amerikan dhe te Rusise jane takuar me njeri tjetrin.Pse ky takim na qenka i veçant dhe pritet me habi? Nqs ata bisedojne per paqen ne bote,akoma me mire.

 3. xxxx says:

  PO keta sikur jane aleati yne strategjik pse nuk vjen te takoje corapekuqin?!?!?!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *