VIDEO/ Tensione në Kavajë me Lulzim Bashën ndërsa bën thirrje për protesta

Lulzim Basha ka qenë sot në Kavajë, për t’iu bërë thirrje qytetarëve të këtij qyteti për të marrë pjesë në protestën e 18 shkurtit.

Ai ka sulmuar ashpër Elvis Roshin.

Por, një qytetar ndërhyri mes turmës së qytetarëve që po dëgjonin kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, duke i kujtuar punët që Elvis Roshi ka bërë në krye të Kavajës.

Mbështetësit demokratë ndërkohë e kanë larguar nga vendi ku po mbante fjalën kryetari i PD-së.

Ndërkohë, policia në një moment ka ndërhyrë për të sheshuar situatën dhe ka shoqëruar Nik Gjonin.

“Të ngrihemi më 18 shkurt në orën 12:00 në Tiranë. Populli i Kavajës i përçmon ata që i veshën Kavajës imazhin e përdhunuesit. Populli i Kavajës është populli që vrau frikën i pari. Garantoj se do të jem në ballë të kësaj beteje. Nga kjo betejë nuk kthehemi pa fitore dhe pa garantuar lirinë e votës tuaj. Bashkë me 18 shkurt për liri, demokraci, për Kavajën e qytetarinë”, tha Basha.

Ky është incidenti i dytë brenda pak ditësh i Lulzim Bashës.

Ndërsa ndodhej në Durrës tre ditë më parë, ku po fliste për rendin dhe sigurinë, badigardët e tij goditën një qytetar, mbështetës i PD, pse ai tha se nuk mund të vihet në pushtet me Oerd Bylykbashin.


16725174_1281616605208463_2185010319158411264_n by revistaime

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “VIDEO/ Tensione në Kavajë me Lulzim Bashën ndërsa bën thirrje për protesta”

 1. keli says:

  nese dikush do te fliste ne nje miting te edi rames, ju te” temes” jam kurioz te di cfar do te shkruanit?????????

  1. Edkari says:

   Mire ja bene,zvarre ta terhiqnin qenin.

 2. Kritiku says:

  Ku e ke videon, ore gazetar tunxh!

 3. koha jone says:

  Paskan mbetur akoma disa idiot me PD . Nuk e kuptojne te mjeret qe ky eshte vetem nje mashtrues .
  Berishes po i ngushtohet laku cdo muaj , familjarisht do te pergjigjen ne banken e te akuzuarve dhe me cdo kusht duhet qe ti shpetojne refofmes ne drejtesi , vetingut , prandaj jane terbuar keqazi . Duan te marrin qeverine ,vetem keshtu shpetojne nga burgjet . MOS U MASHTRONI QYTETAR TE KAVAJES!!!!! ATA LUFTOJNE VETEM PER VETE ,MOS I JEPNI ASNJE SHANC KETYRE HAJDUTEVE TE SHTETIT QE E LANE POPULLIN NE NJE SKAMJE . NUK BESOHEN KETA ANTISHQIPETAR .
  POSHTE BERISHA ME KOMPANI , !!!!

 4. Shigjeta says:

  Sado te perpiqesh o luli karabushi , nuk ke per te realizuar gje populli shqiptar e di se kush ke qene , je , dhe kush do jeshe nje cop palloshi i pavlere prandaj mblidhe mendjen dhe beje top , kryetar shteti nuk do behesh kurre ,kjo eshte njera ane e monedhes tjetra ane eshte po qa se i ben grevat dhe demostratat per te mbuluar gjurmet e nje njeriu te paskrupull, hajdut dhe mizor atehere te shterngoj doren o lul

 5. Lulzimja po ben thirrje ti shpetoje burgut bashke me saleh plehun e shkerdhen hajdutin…Populli seshte me budalla, kur benin thirrje keto kriminele, kush del nje muaj ne shesh do marri nje dhome e guzhine…dolen te shkretet njerez sepse ishin te deshperuar per shtepi, ato shtepi qe ja mori satrapi I pangopur Saleh me piramidat… I genjeu njerzit, satrapi I zi, e perseri po mundohet ti genjej. Po erdha une kryeminister Lulzimja thote, perseri sdo paguani drita. as uje., asgje vetem do jetoni “falas”, po me votoni edhe nje here… Cfar e kujton popullin ti more kastravec more mjeker, p…dh, moj dashnorja e djalit argit….cfar kujton ti se njerezit do te ndjekin ty, te pasurohesh me shume? ku I ke parate e vjedhura te Rruges se Kombit, kurre spergjigjesh kur te pyesin.. more edepsez…more familje k…..sh’, ptu rrace e ndyre,, o shofshi nga kjo jete nga me I madhi tek me I vogli… familja Argita malltezi, lulzime basha, shkerdhen berisha, saleh karaxhic pleh monster “berisha”….Karma e popullit ju zente… AMIN

 6. Bilal says:

  Kelo do shkruanin se e ka futut saliu …

 7. Leo says:

  ky eshte nje cop mishi me dy sy

 8. . says:

  Komuniteti turk i Kavojes

 9. Ilir says:

  Perballe plehrave te prodhuara keto 26 vjetet e fundit, te veshur gjithe pushtet dhe demagogji, duhet te dalin qytetaret qe jane duke vuajtur pasojat e bemave te tyre. Pra ka ardhur koha te behet e njejta propogande sic edhe kjo e Bashes dhe e klanit te tij, por e vendosur ne gojen e perfaqsuesve te paperlyer keto 26 vjete, duke demaskuar edhe plehrat si vete Basha, babain e Tij – Sali Berisha, klani zullumqar dhe kriminal nen siglen e PD-se, pra jo vetem plehrat e “rilindjes” por edhe te “demokrateve” dhe aleateve te tyre LSI e tj; atehere te shihet sa popull do te ngrihet ne proteste, krahasuar me c’ka do te grumbulloje dyshja Basha – Spahiu. Shpreh bindjen se do te jene shume here me shume, bile me shume se sa ne Sheshin Fitorja te Bukureshtit.

 10. Beni says:

  Mos u mashtroni ,o popull nga premtimet e Lulit.Ai ishte 8 vjet ne pushtet e nuk beri gje, pale 4 vjet kryetar bashkie ,qe prishi edhe ato qe ishin ndertuar. Bojkotoniketo palo protesta qe i bejne per te mos funksionuar drejtesia, se jane te zhytur ne llum deri ne fyt.

 11. maloku xixxxhh says:

  car kombi legen qe I shko mas ktij qerrataj I cili edhe dy gishtat perpjet I ngre si vesht e leprit !!!
  si nuk e kuptojn qe ky rre?! ai duket qe n ftyr se genjen. ai s ka as deshiren me t vogel me ndihmu njerzit. ai don me pshtu salen dhe bythen e vet.
  o basha. !
  o lepurush !
  nuk ke bole ti !
  ti ke vec myth me ti mbush!
  o basha..
  o karadush…

 12. haha says:

  perpjekja e fundit……erdhi VETINGU…………ME KOQE KANARI …NUK MA KANE NIGJU VESHET….le nam~~~~~~

 13. Pd org .kriminale says:

  Perkrahesit e Pd
  Cilidoqofte perkrahin kriminelet pasi e vetmja
  Rruge qe kane zgjedhur eshte krimi ndaj Popullit
  berishet dhe lulushet duan te mbijetoje krimi
  Vrasjet vjedhjet Por Nuk Kane per ti ja arritur
  Ketij qellimi Dita e Popullit Po AFRON

 14. Labi says:

  O keli pergjigja eshte e thjeshte do ti plugonim pragun

 15. Bena says:

  Hahaha sa kam qeshur me kete fjalimin tend o lulashe ,po cfare bete ju per Kavajen e nderuar ne kaq vite ju e kishit pushtetin dhe vetem mashtrime ,krime, vjedhje dhe pasuruat veten tuaj dhe asgje per popullin. Po mos te genjej mendja se populli I Kavajes nuk jane ata 50 veta qe ke paguar ti po jane shume e me shuuuuuuuuume qe duan Edi Ramen dhe Elvis Roshin ,dhe ju te pd e dini mire prandaj jeni te tmerruar

 16. Qytetar says:

  Ik or bajgë,hajdut e vrasës.

 17. Luli me kepuce te florinjta says:

  Çfar hipokriti, çfar demagogu..!
  Po a nuk eshte ky vjedhes qe vodhi 300 milion euro nga “Rruga e Kombit”?! A nuk eshte ky vrases qe vrau ne bulevard kur ishte minister i brendshem?!
  Ky para se te dale neper tubime ,se pari te dale para Togave te Zeza ta haje ate denim qe e meriton e pastaj te shohim..!
  Po ska faj ky jo ,se i ka mbrapa ca trutredhur qe i shkojne mbrapa si idioter..!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *