Zbulohet “autori” i vjedhjes së disa bankave në Shqipëri!

Fotografitë e të dashurës në “Instagram” kanë zbuluar autorin e vjedhjes së “disa bankave” në Shqipëri.

Ndonëse zyrtarisht i papunë, autori i vjedhjes dhe e dashura e tij mësohet se vetëm gjatë tre muajve të fundit, kanë udhëtuar në Meksikë, Paris, Vienë, Monako, Dubai dhe Stamboll, duke shpenzuar disa qindra mijëra euro në këto udhëtime luksoze.

Bëhet fjalë për çiftin Shkëlzen Berisha dhe Armina Mevlani.

Fotot e kësaj të fundit, kanë nxjerrë bllof djalin e ish-kryeministrit, zyrtarisht i papunë, ndonëse i përfshirë në aferat më të mëdha korruptive të qeverisë së kaluar.

Ndërsa shqiptarët ishin duke përjetuar një prej dimrave më të ftohtë në disa dekada, në muajin janar, Armina dhe Shkëlzeni udhëtuan shijuan disa ditë plazh në Kankun, Meksikë, në restortin ultraluksoz të “Grand Velas Maya”.

Fotoja e nxjerrë nga Armina jep më shumë të dhëna për këtë resort, ku dhoma më e lirë, nëse do të rezervohej për një javë, kushton 1 300 dollarë nata.

Një javë qëndrim në këtë hotel kushton 11 mijë dollarë (gjithmonë dhomat më të lira), plus udhëtime me jaht dhe vizita të tjera turistike, si dhe bileta e klasit të parë për të udhëtuar në Meksikë, bëjnë që shuma e paguar nga çifti të jetë shumë më e lartë.

Burime pranë tyre pohojnë se çmimi i të gjithë këtij udhëtimi luksoz ka qenë prej 48 mijë eurosh.

Dhe nëse merr parasysh se ata udhëtojnë pothuajse çdo javë për pushime në vendet perëndimore, apo ekzotike, atëhere llogaritë i bëni vetë, se sa harxhojnë vetëm për pushime.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/tarifa-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/tarifa.png","attachment_id":631658},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/zeni-3.jpg","attachment_id":630291},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-6.png","attachment_id":629502},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-3.png","attachment_id":629499},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-5.png","attachment_id":629501},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/armina-2.png","attachment_id":629497},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/Armina-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/Armina-1.png","attachment_id":616687}]

11 komente në “Zbulohet “autori” i vjedhjes së disa bankave në Shqipëri!”

 1. adi says:

  vetem se ka nje diference
  nese zeni vidhte bankat ngelej ose shperndante ndonje gje per popullin.
  tani keta tipat rilindas “”” nuk “”” vjedhin fare ndersa per popullin nuk tepron asnje therime, po fare fare!!!!!!!
  si thua ti gazetar si eshte me mire per popullin per ata qe do votojne ne 18 qershor????????
  ketu do jemi e do shohim gallate!!!
  gazetaro
  politikani i mire nga politikani i keq dallon vetem ne faktin se sa nga parate e vjedhura i rishperndajne per popullin , eshte kaq e thjeshte!!!

  1. Fuck it says:

   Per ke popull vene leket qe vjedhin Berishet bashke me Karminen, do na e shpjegosh pak ti I zgjuar. Apo pasurohet pronari I hotelit ne meksike ?

  2. Reforma Drejtesi si LSI says:

   Adi ke shume te drejte vetem mos harro te mbarosh shkollen fillore…je kantidat I mire per ata te LSI se

 2. shqip says:

  Pikerisht per kete ftohen te gjithe tribute te zbresin ne Tirane , me 18 – 2 . Me motivacionin “te gjithe duhet te punojne per familjen time ” (berishes). Ti tregojme botes qe ne jeni popull i lashte ,( nga trute e kokes ). Do ti thoja shkedhenit te harxhoje me shume para . Fundja nje jete eshte . Edhe e jona nje eshte , povaria . Te jete mire shkerdheni dhe familja Adams (Berisha), pa tribute aty i ke me breza . Dy gishtat perpjete dhe o burra ku t’ja therrase doktori . Meshire o perendi . Ç’te kemi bere qe na vure ne nje vend me primitivet ?

 3. tomsojeri says:

  Ky esht degjenerimi moral i vjedhesit qe parat i ka fituar pa piken e djerses se ballit ! Qendron proverbi qe thot “a di te vjedhesh , po di,po te fshehesh a di, jo nuk di,ateher nuk dike te vjedhesh ” Ky klysh krimineli e tradhtari satrap , i dehur nga pasuria prallore ku po noton ,po ju perplas shqiptareve dobesin,percarjen ,pabesin ,dhe mungesen e personalitetit si komb ! Po ju tregon se cilet jan dhe nuk i rruhet fare lehjeve ngado qe vijn ! Bile po pret qe ne 18 shkurt te ndizet zjarri po prej tyre, qe te vazhdoj te gezoj cka ju vodhi ! E ben kte, se nuk esht vetem por ter elita qe i mbajti ne krye te piramides dhe po perpiqet te ruajn cka “fituan”……JAZEK………..

 4. E pate Lule+zimen, duke bere thirrje, o popull ngrihuni ne 18 Shkurt ti shporrim hajdutet kriminelet, sepse vetem ne, (une Luli), do ju japim jete me te begatshme. Cohuni se nese une, (luleja), behem Kriekrimineli, dmth Kryeminsitri, ju do keni uje, drita, pa paguar, do keni kopshte, cerdhe, spitale, pa paguar. Ne jemi e ardhmja e ketij vendi. Rrofte Sali baba….OMG….

  P.S. I kane ngel parate e vjedhura te papastruara, dmth duhet te marrin pushtetin qe ti investojne diku e ti behen te pastra. E duan te shkretet ky kokelopa, qe e ka ate mjekren, si p…dh, dhe salushe bukuroshi me sypordhen te administrojne edhe nje here kete vend. Pastaj do e shohi ky popull, nese dilni me 18 shkrut, perkrahni ate kokelopen, I cili bashke me kryekriminelin sali duan te shpetojne koken nga burgu, ky popull duhet me nder me thene, gezoheni cnderimin qe ju ka bere e do ju beje sali satrapi me kompani.

 5. Te shofim sa ka zene mend ky popull e cfar do beje ne 18 shkurt! Kriminelet po kerkojne edhe nje shans te mos futen ne burg! I duhet perseri pushteti, se kane miljarda dollare te papstruara, duhet te investohen diku. Lulzim eee, mjeker P…dhi, cirret e uleret duam pushtetin po sakrifikoni o popull perseri me protesta ne shesh deri ne qershor…po ckujton ti more debil, si dikur eshte ky popull kur I genjenit I thonit dilni ne shesh per nje muaj rresht, dhe baba sali do ju dhuroj nga nje hyrje nje dhome e guzhine? Hiken ato kohera ore Luleleshi, e saleh plehu, e shkerdhen I shkerdhym…hiken. Ska me budallenj, populli ty votoje e ju te pasuroheni, sdini ku I keni parate. Harrrrammmm..harrrammm …harrammmmm Lulushe vdeksh mos gezofsh femije e para te vjedhura… shkerdhen vdeksh ti me gjithe cke…mos gezofsh asnje lek te vjedhur nga gjaku atyre femijeve te vdekur te gerdecit… vdeksh ore sali halja, del ne facebook e na ben romane, me idjotesirat tua e kelyshkurvat delet qe te ndjekin, leri disa romane kur te futesh te 7 penxheret …karma ju zente frymen…karma e popullit ju marrte shpirtin juve me gjithe soj e sorollop…kopilat qe keni mos gezofshin asnje qindarke te vjedhur…ptu rrace e keqe….

 6. Bardhi Tolabi says:

  Mire ben qe shetit tani se,do i duhet te qendroje gjithe jeten brenda hekurave se shpejti…Ato qe i ka vjedhur ketij populli,do i dalin nga nga ato syte e peshkaqenit…

 7. Beni says:

  Dhe Kreshnik Spahiu, plehra e shekullit ben thirrje qe ne 18 shkurt ta ndezim flake Tiranen qe Zeni i babit hajdut e kriminel , te harxhoje me shume ne hotelet ekzotike O mortja qe s’eha ate dhe gjithe rracen e dh….re te tyre.O burra ,me vrap ne Tirane per te mbrojtur kjo rrace e keqe pasurite perrallore qe kane vene me vjedhje.

 8. Beni says:

  Jepi, popull i mbaruar, po u ben thirrje Berishe krimi e Luli hajduti e Kreshnik budalla te mblidheni ne Tirane per t’i vene flaken qe kriminelet e hhajdutet e opozites se mbaruar ,te shpetojne pasurite perrallore.

 9. Sypeshkaqeni says:

  More po ku I keni mare keto cmime une kam bileten per 10 dite 1700$me te gjitha fluturim dhe ushqim pike Hynix dhe shikojini cmimet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *